Asgari ücretli, Emekli, işçi ve Memura En Az yüzde 60 ZAM yapılmalıdır!

Bugün TÜİK Kasım ayı Enflasyon rakamlarını açıkladı. Onların hesaplarına göre kasım ayı enflasyonu yüzde 3.51 ,yıllık bazda enflasyon ise yüzde 21.31 oldu.   Emekli bir vatandaşı olarak, biz bu olanlara..

Son Güncelleme: Whatsapp

Bugün TÜİK Kasım ayı Enflasyon rakamlarını açıkladı. Onların hesaplarına göre kasım ayı enflasyonu yüzde 3.51 ,yıllık bazda enflasyon ise yüzde 21.31 oldu.

 

Emekli bir vatandaşı olarak, biz bu olanlara inandık mi tabii ki hayır, çünkü şu son 3 ayda iğneden ipliğe  yapılan zam oranlarının yüzde 60  ile yüzde 90 arasında olduğunu, 3000 lira ücret alan asgari ücretlisi, emeklisi dar gelirli vatandaşların hepsi biliyor yaşıyor.

Bir atasözü var “Tok açın halinden anlamaz” Bugün son 20-30 yılda Türkiye’de gelir dağılımında büyük bir adaletsizlik olduğunu hep beraber gördük yaşadık, ancak özellikle bu son üç dört yılda gizli yüksek enflasyon ve hemen akabinde son bir ayda yaşadığımız dolardaki yüksek kur artışı sebebiyle hayat pahalılığı son yılların en maksimum düzeyine çıkmış durumda..

Türkiye’de vatandaşlar arasında ve çalışanlar arasında gelir düzeyinde bu şekilde adaletsiz bir paylaşım yapıldığı sürece, o Devlet ayakta kalamaz!

Devlet şefkatli kucaklayıcı kollarıyla çalışan, her kesimin olduğu gibi, tüm vatandaşlarına eşit olmak zorundadır!

Daha geçen gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen bir yasayla doktorlara 5000 lira pratisyenlere 2500 lira zam yapılacağını duyan diğer sağlıkçılar, adeta kazan kaldırarak protesto eylemlerine başladılar!

Bu eşitsizlik ve adaletsizlik diğer kamu çalışanlarında haliyle etkileyecektir, bundan kurtulmanın tek yolu, asgari ücretlisi, emeklisi tüm çalışanlara yüzde 70 oranında zam  yapılmasıdır.

Bugünkü şartlarda bu o kadar zor bir olay değil, çünkü hafızamızı bir yoklarsak, daha zor şartlarda, bütün kapitalist emperyalist mihrakların saldırdığı bir ortamda, Türkiye’de 5’li çetenin tehdidi altında iktidara gelen REFAH-YOL  hükümetinin 54. Başbakanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ekonomik anlamda en başarılı hükümetinde merhum Erbakan, asgari ücretliye, emekçiye, işçiye memura yüzde 70 oranında zam yapmıştı.

Erbakan bu zammı, kurmuş olduğu EŞEL MOMİL  sistemi ile tefecilerden ,rantiyecilerden faizci  hortumculardan kestiği milletin parasını havuzu akıtarak ,oradan her kesimi memnun etti.

O dönem Türkiye’de bolluk ve bereket hakim olmuştu. Ardından hortumları kesilen 5’li çete ve faizcilerin büyük kumpas ve operasyonlarıyla post modern bir darbeyle iktidardan uzaklaştırılmıştı.

AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yeniden  bolluk ve bereket olmasını istiyorsa, aynen Hocası, Efsane Başbakan Erbakan’ın yaptığı gibi, bu zammı tüm kesimlere vererek ,Türkiye’de yaratılmaya çalışılan suni  Kaos ortamı bir anda yok olacaktır.

Gerçekleri söylemek zorundayız ,yukarıda da söylediğimiz gibi ,Türkiye’de gerçek Enflasyon yüzde 22 dolaylarında değil, Yüzde 60-70  dolaylarındadır .

Eğer biz bu yanlış oranları sakladığımız takdirde, 31 Mart yerel seçimlerinde herkesin hiç tahmin etmediği, İstanbul Ankara ve bir çok Büyükşehir AK Parti’nin elinden nasıl kayıp gittiyse, eğer milletin sesine kulak verilmezse, geçim derdine olan milyonlarca insanın sesine kulak verilmeyip dertlerine derman olunmazsa korkarım 2023 büyük bir hayal olmaktan öteye geçmeyecektir.!

 

Osman Köseoğlu

3 Aralık 2021

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş