AZEZ’DE CEVİZKÖY PROJESİ VE HAZRETİ YUSUF CAMİİ AÇILIŞI YAPILDI  

  Haber: Ziya Gündüz    Suriye’nin Azez Bölgesinde İnsani Kalkınma, Rehberlik Derneği’nin katkılarıyla yaptırılan Hz. Yusuf Camii, Cuma namazı ile birlikte dualarla açıldı.  Açılışa, Kilis Müftü Yardımcısı, yerel meclis yetkilileri,..

AZEZ’DE CEVİZKÖY PROJESİ VE HAZRETİ YUSUF CAMİİ AÇILIŞI YAPILDI  
Son Güncelleme: Whatsapp

 

Haber: Ziya Gündüz 

 

Suriye’nin Azez Bölgesinde İnsani Kalkınma, Rehberlik Derneği’nin katkılarıyla yaptırılan Hz. Yusuf Camii, Cuma namazı ile birlikte dualarla açıldı.  Açılışa, Kilis Müftü Yardımcısı, yerel meclis yetkilileri, kanaat ve ilim önderleri, gazeteciler, bölge halkı katıldı.

İnsani Kalkınma Rehberlik ve Adalet Derneği’nin ümmetin bağışlarıyla hayata geçirdiği Cevizköy Konut Projesi, modern yaşamı ve geleneksel değerleri bir araya getiren örnek bir yerleşim alanı sunuyor. Proje, sağlık, eğitim, spor ve sosyal yaşam alanlarını içeren kapsamlı bir yapı ile bölge halkına kaliteli ve konforlu bir yaşam vadediyor.

 

CEVİZKÖY TÜRKİYE, PAKİSTAN VE SURİYE KARDEŞLİĞİN SEMBOLÜ OLACAK 

Programda, İnsani Kalınma, Rehberlik ve Adalet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Sarı yaptığı konuşmada, “Derneğimizin adına yakışır bir şekilde hem insan için hem kalkınma için hem bölgenin huzuru ve refahı için, bugün burada Cevizköy Projesini ve Hz. Yusuf Camii açılışını yapmakla büyük bir onur duyuyorum.  Özellikle şunu ifade etmek istiyorum ki; Cevizköy Projesi, burada sadece binalardan veya betondan oluşan bir yapı olmayacak. Bu bölgenin kalkınması için, gençlerimizin en güzel şekilde yetiştirilmesi için, Azez’in en merkezi yerinde en özel projesi olacaktır. Bu proje aynı zamanda Pakistan, Türkiye ve Suriye’nin kardeşliğinin sembolü olacaktır. İnsani Kalkınma, Rehberlik ve Adalet Derneği, bütün dünyadaki gönül insanlarıyla, ümmetin onurlu insanlarıyla, birlikte nitelikli gençlerin yetişmesi için elimizi hep birlikte taşın altına koyarak, örnek bir çalışmanın içerisindeyiz” dedi.   

EN İYİ PORJE GENÇLİĞE YAPILAN PROJEDİR 

Ercan Sarı, konuşmasının devamında, “Şunu altını çizmek istiyorum; eğer gençliğine yatırım yapmayan bir proje varsa, o ölü bir projedir. En iyi proje gençliğe ve o gençliğin yetiştirilmesi için yapılan yatırımdır. Gençliği olmayan, bir milletin geleceği olmaz. Biz her ortamda gençlerin elini tutmaya, onları hayata bağlamaya devam edeceğiz. Cevizköy Projesi’nin en büyük hedeflerinden biriside, topluma balık vermeyi değil, balık tutmayı öğretmektir. Ortak akıl, ortak güçle bu projelerinin burada yaşatılmasına katkı sağlayacağız.  Hz. Yusuf Cami; sabrın, ilmin, düşüncenin, kitap okumanın, spor faaliyetlerinin, aile bilincinin, gençliğin merkezi olacaktır” açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE’DEN GERİ DÖNECEK AİLELERE İŞ İMKÂNI

Cevizköy Konut Projesi, sadece yaşam alanı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Türkiye’den geri dönecek aileler için ekonomik fırsatlar da yaratıyor. Proje kapsamında, konutların altına inşa edilen ticarethaneler, geri dönen ailelerin kendi işlerini kurmalarına ve bölge ekonomisine katkı sağlamalarına olanak tanıyacak. Bu ticarethaneler bir vakıf çatısı altında toplanarak elde edilen kira gelirleriyle, bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, yeni iş imkanları yaratarak ekonomik kalkınmayı destekleyecek kaynağı oluşturacaktır.

 

GENÇLER İÇİN BİR KURTULUŞ KAPISI

Cevizköy Konut Projesi ile gençlere sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı sunarak, yasa dışı örgütlerin pençelerine düşerek yitip gitmelerine engel olarak, benzeri olumsuz çevrelerden uzak tutmayı amaçlıyoruz. Spor tesisleri, eğitim imkanları ve sosyal etkinlikler aracılığıyla gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacak projemiz ile bu sayede, gençlerimiz kötü alışkanlıklardan ve yasa dışı faaliyetlerden uzak durarak, topluma faydalı bireyler olarak yetişecektir.

GENÇLERİN YAPTIĞI GÖSTERİLER 

Yakın Dövüş Sporları Gösterisi

Açık Alanda Genç Hafızların At Biniciliği Gösterisi

Açık Alanda Genç Hafızların At Biniciliği Gösterisi

Yetim Çocukların Resim Sergisi ve Ödülleri 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş