Başıboş Köpek sorunu

  Köpeklerin saldırısına uğramıştı! 54 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Minik Derviş sokak köpekleri tarafından vahşice parçalanarak öldürüldü. Sokak köpeklerinin saldırdığı liseliyi güvenlik görevlisi kurtardı! 6 yaşındaki Ruken köpeklerin saldırısı sonucu..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Köpeklerin saldırısına uğramıştı! 54 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Minik Derviş sokak köpekleri tarafından vahşice parçalanarak öldürüldü.

Sokak köpeklerinin saldırdığı liseliyi güvenlik görevlisi kurtardı!

6 yaşındaki Ruken köpeklerin saldırısı sonucu hayatını kaybetti…

Bu haberler maalesef uzayıp gidiyor. Yılda ortalama 300.000 insanımız başıboş köpek saldırısına uğruyor. Başıboş köpekler, geldiğimiz durum dikkate alındığında çok ciddi bir sorun haline gelmiştir. Çocuklarımız, hatta biz yetişkinler bile sokağa korkarak çıkar hale geldik ne yazık ki! Bu sorun şehirlerin her yerini sarmış durumdadır. Bir sürü neden sıralanabilir sokak köpeklerinin çeteleşmesi ile ilgili. Ailelerin tatilde çocukları için köpek alıp sokağa bırakmaları, kısırlaştırılmamaları, şehirlerde kontrolsüz büyüyen köpek sayıları, müstakil evler yerine apartmanların olması ve evde köpek beslemenin problem olmasından dolayı sokağa bırakılan canlar…

Şimdi hayvan severler tepki verecekler, neden? Daha kaç can vereceğiz sokak köpeklerinin saldırılarından? Sinek bile öldürmem, her canlının yaşamına saygım var. Ama başıboş köpekler ciddi bir sorun ve tehdit oluşturuyor dolayısı ile acil çözüm bulunmalı artık.

Neler yapılabilir diye sizler için araştırdım:

*Belediyeler hayvanları kısırlaştırmalı, aşılamalı ve işaretlemeli.

*Dışarıya çıkarılan her köpeğe ağızlık takılmalı.

*Sahipli ve sahipsiz köpekler kayıt altına alınmalı.

*Köpekleri sokağa terk edenlere para cezası verilmeli.

* Özel kurum ve kuruluşların hayvan bakımevleri kurması sağlanmalı.

*Avrupa’da bazı ülkelerde köpek besleyenlerden vergi alınıyormuş.

Gelişmiş ülkelere bakıldığında sokak hayvanı sorunu bulunmamaktadır. Ülkemizde de hiç zaman kaybetmeden yasal ve yapısal düzenlemelerin acil yapılması ve devlet kurumları, biz vatandaşlar, hayvan sever örgütler ve veteriner hekimler el ele vererek bu sorunu ivedilikle çözümlemeliyiz.

Gülşen’in Tutuklanması:

Nisan ayında Gülşen’in konser esnasında sarf ettiği “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor” cümlesinden dolayı hakkında soruşturma başlatıldı ve TCK’nin 216. maddesi kapsamında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklandı. Gülşen’in imam hatipliler konusunda genellemesini kabul etmiyor ve kınıyorum, yanlıştır! Fakat, amacını aşmış bir şakayı alıp, ülkeyi kutuplaştırmak, birbirine düşürmek daha büyük yanlışlıktır.

Şimdi bu iktidar döneminde yapılan açıklamalara bir bakalım. Hadi bunlara da soruşturma aç ve tutukla!

*Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu bir kereden bir şey olmaz

*Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumun bir kısmına, “sürtük” demesi.

*Her Cuma bir ayet sallıyorum (Bakara makara) diyen Egemen Bağış (büyükelçi olarak görev yapıyor)… Örnekler çoğaltılabilir…

Kanunlar tüm vatandaşlara aynı şekilde uygulanmalı. Yorumu siz sayın okurlarıma bırakıyorum.

Serdar Ortaç Lozan Açıklaması:

Serdar Ortaç’ın 12 Adalar yorumu: ‘’ 12 adaların geri alınmasını isterim ama şu an alamayacağız. Dur bakalım Lozan’ı bekleyelim. 2023 bi gelsin… Belki 2053’te bir tanesini alabiliriz.’’

Yahu dilimizde tüy kalmadı. Kaç defa anlattım, kaç defa yazdım LOZAN 2023’te BİTMEYECEK! Hala bitecek diyor bilmiş edasıyla Serdar Ortaç. Sizin danışmanlarınız, yol göstericileriniz yok mu? Ama, tarihini dizilerden, çarpıtılmış ders kitaplarından öğrenen bir milletten ne kadar tarih bilgisi beklenebilir? Allah aşkına ülke tarihimizi öğrenmek için okuyalım, okutalım!

Kitabımız Çok Yakın Zamanda Çıkıyor:

Nihayet eserimize son noktayı koyduk. Basım sürecinden sonra, siz kıymetli okuyucularımızla buluşacak.

Haykırmak İstiyorum!

*Ülkemizde insanca ve medeni koşullarda yaşayalım.

*Kutuplaşmadan özgürce yaşayalım.

*Eşit hak ve hürriyetlere sahip olalım.

*Ülke tarihimizi, kültürümüzü öğrenmek için çaba sarf edelim.

Kalın sağlıcakla.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş