Çay cüzdanı olan ve çalışan emeklilere verilecek 5000 lirayı öngeren Yasa Kabul Edildi

Milyonlarca emeklinin almış olduğu 5.000’nin ardından çalışan emekliler ve özellikle Karadeniz’de çay cüzdanı olan emeklerin de 5000 TL almasını  öngören 55 madde kabul edildi.. TBMM Genel Kurulunda görüşülen ekonomiye ilişkin..

Çay cüzdanı olan ve çalışan emeklilere verilecek 5000 lirayı öngeren Yasa Kabul Edildi
Son Güncelleme: Whatsapp

Milyonlarca emeklinin almış olduğu 5.000’nin ardından çalışan emekliler ve özellikle Karadeniz’de çay cüzdanı olan emeklerin de 5000 TL almasını  öngören 55 madde kabul edildi..

TBMM Genel Kurulunda görüşülen ekonomiye ilişkin kanun teklifinin, çalışan emeklilere 5 bin lira verilmesini öngören 55. maddesi kabul edildi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ Başkanlığında toplanan Genel Kurul’da, çalışan emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmesi ile ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren torba kanun teklifinin görüşmelerine devam edilirken çalışan emeklilere 5 bin TL verilmesini öngören teklif, Meclis’ten geçti.

Tekliften, verilen önergenin kabul edilmesiyle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda (BDDK) görev yapan idarecilere ve meslek personeline, mevzuatında öngörülen ücret tavanlarına tabi olmaksızın ek tazminat ödemesine yönelik madde, tekliften çıkarıldı.

Teklifin, çalışan emeklilere de 5 bin lira verilmesine ilişkin 55. maddesi kabul edildi.

5000 TL emekli ikramiyesi almayanların bu ikramiyeyi  ayın 29’u ya da 30’unda almaları bekleniyor

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş