CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, “AKP kendi yaratmış olduğu yıkımın bedelini vatandaşlarından çıkartmak istemektedir

Başkan Deniz Mehmet Şimşek Üzerinden AKP’ ye Yüklendi CHP Rize İl başkanı Saltuk deniz gazetecilere gündemi değerlendirdi. Başkan Deniz, çay üreticisinin, emeklinin, asgari ücretlinin isyanı olduğunu kaydetti Başkan Deniz, “Çay..

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, “AKP kendi yaratmış olduğu yıkımın bedelini vatandaşlarından çıkartmak istemektedir
Son Güncelleme: Whatsapp

Başkan Deniz Mehmet Şimşek Üzerinden AKP’ ye Yüklendi
CHP Rize İl başkanı Saltuk deniz gazetecilere gündemi değerlendirdi. Başkan Deniz, çay üreticisinin, emeklinin, asgari ücretlinin isyanı olduğunu kaydetti
Başkan Deniz, “Çay ücretlerin isyanı var, öğretmenlerin isyanı var, çiftçilerin isyanı var toplumun tüm kesimlerinin yaşamış oldukları ekonomik sıkıntılardan dolayı ciddi bir tepkileri, ciddi bir isyanları, ciddi bir ses çıkarmaları var.

2002 yılından bu yana ülkeyi yöneten AKP hükümetinin ekonomiye getirmiş olduğu nokta bugün Vatandaşlarımızın çekmiş olduğu çileleri temel sebebini oluşturmaktadır.

Daha önce hükümetten zorla kovmuş oldukları meydanlarda yaratmış oldukları saygısızlıkla suçlamış oldukları insanlığı bugün ekonomiyi kurtarmak için ekonominin başına getirdiler.

Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin Daha doğrusu AKP hükümetinin son 22 yıldaki gelmiş olduğu durumu göstermektedir.

Artık öyle bir hale gelmiş ki ve ülkeyi o kadar kötü yönettiler ki daha önce kovmuş oldukları insanların İngilizlerin temsilcisi olan Türkçe konuşurken bile zorlanan İngilizce konuşarak derdimi daha iyi anlatabilirim diyen birisi aynı zamanda çifte vatandaş olan birisini Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomiden sorumlu ve şu an tek sorumlu olan ve halkımızın çekmiş olduğu sıkıntıların temel nedeni olan bir kişiyi bu konuda sorumlu olarak getirdiler” dedi.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, “AKP kendi yaratmış olduğu yıkımın bedelini vatandaşlarından çıkartmak istemektedirler kendi yaratmış oldukları ekonomik sorunların çözüm yol olarak vatandaşın boğazına giren ekmeği son damlasına kadar geri alma peşindeler. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir örnek olmadığını hepimiz biliyoruz. Avrupa ülkelerine baktığımız zaman emekli ücretinin Arnavutluk’tan sonra en düşük ülke olduğunu Türkiye olduğunu görüyoruz. 2015 yılına kadar emekli ücretleri asgari ücretlerin üzerindeyken 2015 yılından itibaren emekli ücretleri asgari ücretlerin altına düşmüştür. 2003 yılında asgari ücretler emekli ücretinin % 47’si kadarken bugün tamamen tersi olmuştur” dedi
CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, parti olarak seslerini yükselten herkesin yanında olacaklarını ifade etti. Deniz, “Eğer yaşadığımız Sıkıntılardan şikâyetçiyseniz, geçemiyorsun ücretten memnun değilseniz, emekli olarak memnun değilseniz, çalışan olarak memnun değilseniz işçi olarak O zaman ayağa kalkacağız hep birlikte sesimizi yükselteceğiz, mücadele edeceğiz. Biz buradan sesleniyoruz hükümete şu an ülkemizde içinde Vatandaşlarımızın içinde yaşamış olduğu ekonomik sıkıntıları bir an önce çözülmesi için gerekli olan adımları atmanız gerekiyor. Asgari üretin en az 25.000 olması gerekiyor ve emekli ücretlerinde en az asgari ücret kadar artırılması gerek söylüyoruz” dedi..

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş