ÇORUH EDAŞ ÇALIŞANLARINA ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

  Faaliyet gösterdiği Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde yatırımlarına devam eden Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), sosyal sorumluluk bilinciyle Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş..

ÇORUH EDAŞ ÇALIŞANLARINA ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ
Son Güncelleme: Whatsapp

 

Faaliyet gösterdiği Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde yatırımlarına devam eden Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), sosyal sorumluluk bilinciyle Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğinde çalışanlarına arama kurtarma eğitimi aldırdı. Toplamda 31 kişinin yer aldığı eğitimde, afet durumlarında etkili ve hızlı müdahale için temel arama kurtarma becerileri kazandırıldı.

11 ilimizi etkisi altına alan Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası bölgede kesintisiz ve güvenli elektrik arzının sürdürülebilmesi için destek çalışmalarına katılan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş., Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğinde gerçekleştirilen Hafif Arama Kurtarma eğitimine dahil oldu. İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen eğitime Çoruh EDAŞ bünyesindeki 31 çalışan katıldı.

Eğitimlerde çalışanlara olay yeri yönetimi, olay yerinde davranış şekilleri, enkaza giriş teknikleri ve arama kurtarma usulleri, kurtarmada kullanılan ip ve tırmanış teknikleri, arama kurtarmada kullanılan malzemelerin teknik özellikleri bakımı ve kullanış şekilleri gibi konularda bilgiler verildi. Eğitim kapsamında, acil durum senaryoları üzerinden gerçekleştirilen uygulamalarla ekip uyumu ve hızlı tepki verme becerileri güçlendirildi.

Deprem bölgesi olan ülkemizde bu uygulama ve eğitimlerin hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Çoruh EDAŞ Genel Müdürü Alper Erbaş, “Çoruh EDAŞ olarak, bölgemizde sıkça yaşanan afet durumlarına hazırlıklı olmak ve hızlı bir şekilde müdahale edebilmek adına bu tür eğitimlere büyük önem veriyoruz. Benzer eğitim süreçlerinden geçen diğer grup şirketlerimiz ile olası bir afet durumunda arama kurtarma çalışmalarına katkıda bulunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş