İKİZDERE’DE, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ 100.YIL PROJE KAPSAMINDA ÇANAKKALEYE GÖNDERİLDİ

ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNE İKİZDERE’DE ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ 100.YIL PROJE KAPSAMINDA ÇANAKKALEYE GÖNDERİLDİ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere ilçesinde öğrenim gören Ortaokul ve Lise öğrencileri “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarihe Yolculuk” projesi ile..

İKİZDERE’DE, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ 100.YIL PROJE KAPSAMINDA ÇANAKKALEYE GÖNDERİLDİ
Son Güncelleme: Whatsapp

ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNE
İKİZDERE’DE ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ 100.YIL PROJE KAPSAMINDA ÇANAKKALEYE GÖNDERİLDİ
İSMET KÖSOĞLU
İKİZDERE-İkizdere ilçesinde öğrenim gören Ortaokul ve Lise öğrencileri “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarihe Yolculuk” projesi ile Ankara-Bursa-Çanakkale gezisine gönderildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz öğrencileri uğurlama töreninde yaptığı konuşmada “Cumhuriyetimizin 100. Yılında İkizdere Gençliği Ecdadının izinde Ankara-Bursa-Çanakkale yolunda. Sloganıyla; öğrencilerin sosyal, kültürel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak, tarih bilincini geliştirmek amacıyla Sayın Kaymakamımızın himayelerinde bu geziyi tertip ettik. Bakanlığımızın Türkiye Yüzyılı Maarif Modelinde belirtildiği gibi hedefimiz, yalnızca medeniyete uyum sağlayan bir nesil değil, etkin olarak medeniyet kurucusu ve geliştiricisi bilge nesiller yetiştirmek felsefemiz doğrultusunda ahlaklı, erdemli, milleti ve insanlık için iyi, doğru, faydalı ve güzel olanı yapmayı ideal edinmiş nesiller yetiştirmektir.
Tarihi öğretmeliyiz
Proje Sosyal ve Tarihi Sorumluluk anlayışıyla yapılmıştır. Tarihini genç nesillerine öğretmeyen milletler, tarih olmaya mahkumdur. Çanakkale açık bir tarih müzesidir. Çanakkale ruhunu anlamadan geleceğe yön tayin edilemez. Gençliğimize tarihini, vatan sevgisini ve yeri geldiğinde ne tür fedakârlıklarda bulunmalarının kazandırılması gerekir. Öğrencilerimizin birçoğu kırsal bölgede yaşamakta olup İkizdere’nin ve Rize’nin dışına hiç çıkmamıştır. Bu gezi sayesinde öğrencilerimiz Ankara’da Anıtkabir’i ve TBMM ziyaret edecekler, ardından Bursa ilimizin tarihi yerlerini gördükten sonra Çanakkale’ye ulaşmış olacaklar. Çanakkale ruhunu yaşamış olacaklar.
Bu gezinin düzenlenmesinde öncülük eden Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş