Rize Basınında Emek Hırsızları ve Üç Maymunu Oynayanlar !

  Rize’de Geçen ay düzenlenen skandal ödül gecesi sonrası yaşanan gelişmeleri ,hala bir kişisel mesele,  bir düello ,iç hesaplaşma olduğunu düşünen ve yazanlar var! Cumhuriyet tarihinde belkide olmayan, o skandal..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Rize’de Geçen ay düzenlenen skandal ödül gecesi sonrası yaşanan gelişmeleri ,hala bir kişisel mesele,  bir düello ,iç hesaplaşma olduğunu düşünen ve yazanlar var!

Cumhuriyet tarihinde belkide olmayan, o skandal ödül gecesi sonrası,Brokrasi ve baronları arkasına aldığı hissine kapılan, 53gazeteciler Derneği’nin Başkanı, Rize‘de bizimde içinde olduğumuz internet haber sitelerini, kopyala yapıştır, emek hırsızlığı diye kamuoyuna ilan ettikten sonra, dernek adına yönetim kararı alıp bizlerden hesap soracaklarını ilan ettiler!

Bu kapitalist Derneğe karşı, konseyimizin  yapmış olduğu araştırmalar sonucunda ,Cemiyetin Başkan yardımcısı, kendilerini duayen gazeteciler diye kamuoyuna ilan eden başta Orhan Yazıcılar ve Derneğin Üyesi  Bayram Ali Kavalcı’nın, etik olmayan bir şekilde, yıllardan beri emek hırsızlığı yaptıklarını, son 15 gün içinde yaptığımız  5-6 haberlerle kamuoyuna duyurduk..

Hatta bu konu ile ilgili, ORHAN Yazıcılar’ı, Kayserili  Yazar İdris Yavuz, yazılarını izinsiz aldığından dolayı kendisini avukatları vasıtasıyla mahkemeye verdiğini de biliyoruz.

Yine, ÇAYKUR’’da Spor Müdürü Olarak, yıllardan beri Çalışır görünen, Emekli Bayram Ali Kavalcı’nın da, başta ulusal olmak üzere, yine birçok kişinin köşe yazılarını alıp kendi adına etik olmayan bir şekilde yayınladığını haberleştirmiştik..

Hatta bu etik olmayan işlere  Rize’de başta Rize Valiliği, RTEÜ Üniversitesi ,ÇAYKUR, Rize Belediyesi, Ak parti, gibi kamunun basını tarafından, Rize’de gazete ve internet sitelerine gönderilen haberleri, izin almadan yine etik olmayan bir şekilde, noktalı virgülünü, değiştirmeden, Sanki kendi yapmış gibi gazetelere ve sitelere yıllardan beri gönderdiğini de kamuoyu ile paylaşmıştık ..

Bu konu ile ilgili Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman” Bu olayın etik olmadığını, izinsiz yayınlanan haberlerin cezai müeyyidesi olduğunu da tarafımıza bildirdi”!

Yine Rize’de birçok Kamu’nun özel kalemi, kendisini arayarak haberlerimizi izinsiz kullanma diye kendilerini çok defa uyarmışlardır.

Durum böyle iken bile, bu etik olmayan davranışları yapan, milletin emeğini izinsiz kullanan ,kul hakkına giren bu davranışlardan utanacaklarına, sanki hiç bir şey olmamış gibi, kamuoyuna, bizleri, kıskanç ilişkiler gibi lanse edip, yaptıkları ahlaksızlıkları görmezden gelip ,bizi yalan haber yapıyoruz diye suçlamaları asla kabul edilir bir şey değil!

Bugüne kadar kendileriyle ilgili  5-6 kez haber yaptık.. Gerçekleri gören Rize’deki medya mensupları aldıkları ortak kararla  ( hemen hemen bütün yazılı basın ve  internet siteleri) bu iki kişinin köşe yazıları ve yazılarına sol verdiklerini bildirdiler!

Rize’de herkesin bu olaylar hakkında hem fikir olurken, konumu ve statülerini kaybetme korkusu içinde ,her gün duygu sömürüsü yaparak, yaptıkları paylaşımlar,bunların günahlarını asla hafifletmeyecektir.

Ama görüyoruz ki, hala bunların etik olmayan kopyala yapıştır  haberlerini başta Zümrüt gazetesi olmak üzere, 1-2 küçük sitenin yayınladığını da görüyoruz..

Devletin bağımsız mahkemeleri hemen şuracıkta, yaptığımız bütün haberleri, belgelerle konuyu kamuoyuna duyurduk

Şayet kanunsuz Hukuksuz bir şey yapmışsak, lütfen kendileri mahkemeye gitsinler. Ama gidemezler!

Çünkü  Onlar da biliyor ki, yaptıkları Hukuksuz ve kanunlara aykırıdır!

Yapacakları tek bir şey kaldı; Rize kamuoyundan özür dileyip ,artık kabuklarına çekilip emeklilerinin son zamanlarını evlerinde kuşlarla ve çiçeklerle geçirmeleridir..

Rize basını ,bu skandallarla çalkalanırken ,ikili konuşmalarımızda olayın etik dışı olduğunu, bunların artık ortalıklarda gözükmemelerini söyleyen, Rize’de sözde basın temsilcileri, hala bugüne kadar sosyal medya’da, hiç bir  paylaşım yapmamışlardır.. Onların bu tavrı, dolaylı olarak, bu emek hırsızlarına destek mahiyetindedir!!

53 Gazeteciler Derneği, bu Emek hırsızı Başkan yardımcısı ve üyesini ihraç etmediği sürece, bunlarla ilgili haberlerimiz devam edecektir !..

Osman Köseoğlu

18 Nisan 2022

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş