Rize’de Mekke’nin fethi ve Kudüs gecesi düzenlenecek

Siyonist İsrail’in Gazze’de  uygulamış olduğu katliam ve soykırımın gölgesinde bu akşam, Rize kültür merkezinde Anadolu Gençliği Derneği tarafından Mekke’nin fethi ve Gazze konulu konferans düzenlenecek. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde 31..

Rize’de Mekke’nin fethi ve Kudüs gecesi düzenlenecek
Son Güncelleme: Whatsapp

Siyonist İsrail’in Gazze’de  uygulamış olduğu katliam ve soykırımın gölgesinde bu akşam, Rize kültür merkezinde Anadolu Gençliği Derneği tarafından Mekke’nin fethi ve Gazze konulu konferans düzenlenecek.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde 31 Aralık 2023 Pazar günü saat: 19.00’da düzenlenecek programda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Adem Şadoğlu “Kalk Uyan Fethi Müjdele” konferansı verecek. Kurra hafızlar tarafından Kur’an ziyafetinde bulunulacak.

Anadolu Gençlik Derneği Rize Şube Başkanı Ali Kalender, yaptığı açıklamada, etkinliğin hem zulüm ve katliamlara karşı seslerini duyurmak hem de mazlum kardeşlerine destek olmak amacıyla düzenleneceğini söyledi.

Kalender, “Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu gece hem bu zulüm ve katliamlara karşı sesimizi duyurarak mazlum kardeşlerimizin yanında olduğumuzu duyurmak hem de tüm dünyada kamuoyu oluşturmak amacıyla her yıl 31 Aralık gecesinde tüm Türkiye’de, yüzlerce noktada gerçekleştirmiş olduğumuz ‘Mekke’nin Fethi’ programlarımızı bu yıl ‘Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi’ adı altında gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kalender, Mekke’nin Fethi’nin önemine değinerek şöyle konuştu: “Mekke’nin Fethi, sadece bir şehrin fethi değil, aynı zamanda bir medeniyetin, bir inancın ve bir ruhun fethidir. Mekke’nin Fethi ile birlikte İslam, tüm dünyaya yayılmaya başlamış ve insanlığın kurtuluşu için bir umut ışığı olmuştur.”

Kalender, tüm halkı programa davet ederek, “Fetih ruhunu ve hissiyatını birlikte yaşayabilmek ve manasını idrak edebilmek amacıyla 31 Aralık 2023 Pazar günü ülke genelinde gerçekleştireceğimiz programlarımıza tüm halkımızı davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş