RİZE,NİN KORUYAMADIĞI ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ !

Cumhuriyet tarihinde makamında şehit edilen ilk ve tek Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin, şehadetinin 5.yılına hüzünle giriyoruz.. 15 Temmuz hain fetö terör örgütü, ve uzantılarının gerçekleştirmek istediği darbe kalkışması sonrasında,Vatansever Türk..

RİZE,NİN KORUYAMADIĞI ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ !
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyet tarihinde makamında şehit edilen ilk ve tek Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin, şehadetinin 5.yılına hüzünle giriyoruz..

15 Temmuz hain fetö terör örgütü, ve uzantılarının gerçekleştirmek istediği darbe kalkışması sonrasında,Vatansever Türk milletinin sokaklara inerek,darbenin bastırılmasının ardından, kısa bir süre sonra Rize’ye atanan ve geniş çaplı fetö operasyonu yapan ,dönemin Rize Emniyet Müdürü Saadettin
Aksoy’un, anlaşılmaz bir şekilde(10 ay ) kısa bir sürede Rize’den Çankırı’ya gönderildi..

Ardından ,15 Temmuz gecesi Üsküdar bölgesinde fetö’cü hainlerle göğüs göğüse yapılan, mücadelede ön saflarda yer alan, dönemin Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü Altuğ verdi,
25 Ağustos 2017 günü, bayrağı Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy’dan devralarak Rize’de göreve başladı.

Kısa sürede 7’den 70’e herkesle iyi ilişkiler Kuran ,altın gibi bir kalbe sahip olan ALTUĞ VERDİ’nin başta fetö’cü hainler olmak üzere, Rize’de geniş çaplı operasyonlara başladı..

Hatta Ulusal Haberlere de çıkan, terör örgütlerinin de bu süreçte hedefine girmiş oldu.

Çok iyi bir Devlet terbiyesi almış,başta İbranice, İngilizce bilen, ülkemizi başta uzak doğu,Balkanlar ve birçok ülkede başarı ile temsil eden, gelecekte de, Devletimizin en üst kademesinde görev yapması beklenen, kendisini her alanda çok iyi yetiştirmiş Altuğ Verdi, Cumhuriyet tarihinde makamında, Türkiye’nin en iyi korunan yerlerden ve özellikle Başbakanlar şehri Rize’de,muhtemelen büyük bir operasyon öncesi, bir tayin
Komedisi filmi içerisinde geçen bir olayla, makamında bir tetikçi Kripto tarafından ,11 Aralık 2018 günü şehit edildi!

Rize Adliye sarayında Mahkeme süreci yaklaşık bir yıl sürdü.

Rize Adliyesi’nde yapılan 10
Mahkemenin hepsine, rahmetli şehit kardeşimin vefalı bir dostu olarak katılan, 2-3 sivil vatandaştan biriydim..
Bu süreci,Rize’de 3-5 vefalı dostu ve Rize dışından gelen 2-3 yakınını da sayabiliriz..

İlk ve son mahkemede, bizzat mahkeme salonuna gelip katılan, tetikçi katilin mahkeme tutanaklarına geçen ifadelerinin bizzat şahidiyim..

Sosyal medyada kamuoyunda özellikle Şehit Altuğ Verdi’yi küçük düşürücü ifadeler kullanıp, onun bir küfürbaz olduğunu lanse edip bu süreci baltalamaya yönelik hareketler olduğunu bu süreçte gördük..

Ancak, mahkeme tutanaklarında yazılan ve bizzat şahit olduğum en önemli olay ise; Rize Emniyet Müdürü Şehit Altuğ Verdi’nin katile hiç bir süreçte hakaret etmediği, sadece Amir memur ilişkisi içerisinde bir diyalog yaşandığı,(sanığın resmi ifadesi) bizzat mahkeme tutanaklarında geçmiştir..

Şayet bu olay bu şekilde gerçekleşmiş olsaydı tetikçi katil, silahını alıp makama girdiğinde, önce personel müdürünü değil, Altuğ Verdi’yi Şehit ederdi!

Ancak;Başbakanlar şehri Rize’de, Altuğ’u koruyamadık, hiç olmazsa insan onun aziz hatırasına sahip çıkardı değil mi ?

Sağlığın da her daim yanında olan, siyasiler, STK’lar Don Kişot ve iki yüzlü sahtekar baronları,ne mahkeme sürecinde, ne de ailenin yanında hiç bir süreçte görmedik..

İnsan hiç olmazsa, sağlığında sahip çıkılmadığı, Başbakanlar şehri Rize’de, Aziz hatırasını yaşatmak için, Rize merkezde bir cadde ve sokakta, Şehit Altuğ Verdi’nin ismi verilip, onun hatırası yaşatılabilirdi..

Ne yaparsanız yapın, onun ismini yok saymaya ,unutturmaya kimsenin gücü yetmeyecektir!

Altuğ Verdi’nin eşi Leyla Hanım’ın, son mahkeme sonrasında ,ailenin yakın dostlarından olan, Mehmet Çepni’nin Şahin Tepesinde, İstanbul eski milletvekili AK Parti eski MKYK üyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı,Metin Külünk’ünde bulunduğu bir ortamda, orada bulunan 6-7 kişiyi göstererek, artık şimdiden sonra benim ailem yakınım sizsinin demesi boşuna degil!

Mersin’in Mezitli ilçesinde bulunan şehitliğe, önce 40. gününde, ardından 1. ölüm yıl dönümü, diğer yıllarda ve son olarak
11 Aralık 2022’de
Mezitli ilçesinde önce kabri başında,ardından camide ve polis okulunda yapılan anma törenlerine katılmıştık..

Şehadetinin 5. yıl dönümünde,yine Rize’den Şehit müdürümüzün vefalı dostlarından olan, Şahin Tepesi’nin sahibi Mehmet Çepni ve yine Ardeşen’den Recep Yaroğlu ile birlikte, inşallah cumartesi günü Rize’den çıkarak,ikinci
vilayetimiz olan Mersin’e doğru yola çıkacağız.

10 Aralık Pazar günü önce mezarı başında,ardından isminin verildiği, Şehit Altuğ Verdi polis okulunda yapılacak anma törenlerine katılarak,kardeşim ALTUĞ’un şahadetinin 5. yıldönümünü rahmetle anıp yad edeceğiz..

NOT; Eyyy Rize’deki kripto sahtekarlar..
Bu alçaklığınızı tarih hiçbir zaman unutmayacaktır!

Rize’de Altuğ Verdi ile ilgili yapmış olduğum paylaşımlar,neden birçok kişiyi rahatsız ediyor ?

Osman Köseoğlu
www.aktuel53.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş