ULAŞTIRMA BAKANI VE OVİT

  Geçen hafta Cumhurbaşkanının katılımıyla hizmete açılan Güneyce ve Hurmalık tünelleri ile ilgili yazdığım yazı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının olumsuz yönde tepkisini çekmiş. Yazımda tünel açılışında konuşan Bakan hakkında kullandığım..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Geçen hafta Cumhurbaşkanının katılımıyla hizmete açılan Güneyce ve Hurmalık tünelleri ile ilgili yazdığım yazı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının olumsuz yönde tepkisini çekmiş.

Yazımda tünel açılışında konuşan Bakan hakkında kullandığım -atanmış Bakan-kelimelerinin incitici olduğu ve –Ovit Yolundan-bahsetmediği gerekçesiyle telefonla arandım.

Bakanın açılıştaki konuşmasında Tünelden değil Tünele çıkan İkizdere-Ovit arasındaki mesafede hiç çalışma olmadığından bahsettim ve Bakanın bu açılışta Ovit’i unuttuğunu yazdım. Burada gocunacak, kızacak veya gönül koyacak bir şey yok.

M.Cahit Turhan’dan sonra Cumhurbaşkanı tarafından atanmış olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu konuşmasında ‘’Ovit Tünelini yaptık’’ dedi. Ve aşağı paragraftaki konuşmasında yalnız bir kez Ovit Tüneli ve bağlantı yollarından bahsetti.

Benim belirttiğim yoldan hiç bahsetmedi. Konuşma metninde de aynen var. (Ovit Tüneli ve bağlantı yolları) dedi.

Yazım için kimsenin beni yalanlamaya hakkı yok. Öncelikle bunun bilinmesini isterim. Çünkü söylenenler ortada.

Bakanın Güneyce Tünelleri açılışında yaptığı Ovit ismi geçen kısım Bakanlıktan bana gönderildiği şekliyle aynen şu şekilde ‘’ Rize-Trabzon Sahil Yolu, Rize- Artvin Sahil Yolu, Ovit Tüneli ve Bağlantı Yolları, İyidere -İkizdere yolu gibi çok önemli projeleri tamamladık’’.

Bu söyleminde Ovit yolu var mı? Yok.Olmadığı için zaten eleştirdim.

Ayrıca yazımdan tedirgin olanların söylediği ve hiçbir zaman katılmadığım ’siz Trabzon düşmanlığı yapıyorsunuz ’sözünü aynen iade ediyorum. Fazla detaya girmek istemiyorum.

Beni tanıyan bilir.

Yıllardır Rize’deki Karayolları hakkında arıza, eksik veya yapılması gereken neyse onları yazdım yine de yazarım yapılmayan Ovit Yolu ile ilgili 2011 de bastırdığım Ovit Yolu kitabımı zamanın Başbakanı Sn. Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Sn. Binali Yıldırım’a hediye etmiş birisiyim.

Yandaş basın dedikleri takımdan değilim, mizacım itibariyle de olamam zaten. Kimse bana onu yaz bunu niye yazdın diye de baskı yapamaz. Hiç kimseye diyet borcum yoktur.

2021 yılı yatırım programına Rize-İspir-Erzurum ve Trabzon-Aşkale-Erzurum ile Trabzon Şehir Geçişi ödeneklerini ben koymadım.

Yazdıklarımı Recmi Gazetede yayınlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2021 yılı Yatırım Programından aldım. Belgem olmadan önemli konularda yazmam.

2021 yatırım programında ERZURUM-İSPİR 1.000 TL, İKİZDERE-OVİT güzergâhında 1.000 TL yatırım ödeneği konulmuşken,

Aynı Bakanlığın yatırım programında 2011 de başlayıp 2024 de tamamlanması planlanan TRABZON ŞEHİR İÇİ GEÇİŞİNE 610.300.000 TL,

TRABZON-AŞKALE-ERZURUM yoluna 712.383.000 ayrılmış. Bu kıyaslamaya dikkat çekmek istedim. Bu kıyaslamanın Trabzon düşmanlığı ile ne ilgisi var.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2021 yılı Yatırım programında 1993 yılında başladığı belirtilen Rize-İspir güzergâhı 2024 yılında tamamlanmış olacak, inşallah bekliyoruz yapılıncaya kadarda yazmaya devam edeceğim.

2021 yılında 1.000 TL ödenek ayrılmış ve bugüne kadar taş taş üstüne konulmamış.

Seçilmiş veya atanmış devletten kim maaş alıyorsa görevi çalışmaktır. Hak etmediği maaşı alanlar var ise bugün değilse yarın yani öbür tarafta hesabını verirler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş