Yeniden Refah, İstanbul karşılığında 1 büyükşehir ve 4 ilçe istiyor

Yeniden Refah Partisi’nin üç büyük şehirde AK Parti’yi desteklemek için ortaya koyduğu şartlar netleşmeye başladı. Yapılan görüşmeler kapsamında Yeniden Refah Partisi’nin AK Parti’den bir büyükşehir ile İstanbul ve Ankara’da ikişer..

Yeniden Refah, İstanbul karşılığında 1 büyükşehir ve 4 ilçe istiyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Yeniden Refah Partisi’nin üç büyük şehirde AK Parti’yi desteklemek için ortaya koyduğu şartlar netleşmeye başladı. Yapılan görüşmeler kapsamında Yeniden Refah Partisi’nin AK Parti’den bir büyükşehir ile İstanbul ve Ankara’da ikişer ilçe istediği belirtiliyor.

Yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara’yı tekrar kazanmak için hummalı bir çalışma yürüten AK Parti’nin 14 Mayıs’taki seçimden sonra ciddi bir çıkış yakalayan Yeniden Refah Partisi’nin desteğini almak istiyor. İstanbul ve Ankara’da bıçak sırtı olan seçimin kaderini belirleyebilecek olan pazarlık için iki parti arasında görüşmeler devam ederken, AK Parti’nin Yeniden Refah Partisi’nin şartlarını değerlendirmek için zaman istedi.

Elips haberden Bünyamin Güler’in haberine göre Yeniden Refah Partisi, İstanbul, Ankara ve İzmir’de AK Parti’nin büyükşehir belediye başkan adaylarını destekleme karşılığında İstanbul ve Ankara’da 2’şer ilçe belediye başkanlığı, İzmir’de ise 5 belediye meclis üyeliğini istedi.

Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni de isteyen Yeniden Refah Partisi’nin AK Parti’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklamasından dolayı Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni istediği ifade ediliyor. Sakarya’nın olmaması durumunda ise Malatya ve Van’ın da masada olduğu belirtiliyor.

14 Mayıs 2023’te yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nde kendi listesiyle seçime giren Yeniden Refah Partisi, Cumhurbaşkanlığında ise Erdoğan’ı desteklemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar seçilmesinde önemli rol alan Yeniden Refah Partisi, 2,8 oy alarak 5 milletvekili Meclis’e göndermişti.

Kaynak: https://www.elipshaber.com/yeniden-refah-partisi-istanbul-karsiliginda-su-illeri-istiyor

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş