AKP’nin Doğa aşkı depreşti”

Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Dereköy mevkiinde yapılması planlanan HES projesine karşı AKP Rize İl Başkanı Hikmet ayar Parti Teşkilatı ile birlikte bölgede basın açıklaması yaparak bu HES projesinin yapılmaması gerektiğini..

AKP’nin Doğa aşkı depreşti”
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Dereköy mevkiinde yapılması planlanan HES projesine karşı AKP Rize İl Başkanı Hikmet ayar Parti Teşkilatı ile birlikte bölgede basın açıklaması yaparak bu HES projesinin yapılmaması gerektiğini söylemişti.
Bu konuyla alakalı düşüncelerini sorduğumuz memleket Partisi İl Başkanı Muhittin Bayrak’ın ilk cümlesi ironi içerikli oldu. “Bunu da mı görecektik AKP’nin Doğa aşkı depreşmiş” diyerek açıklamalarına şöyle devam etti.
“Yıllardır gerek Doğa seven bir vatandaş olarak gerek Bir siyasi olarak HES’ lere karşı çıkarak yapılmaması için elimizden gelen çabayı gösterdik. Biz köylüler olarak bu mücadeleyi verirken AKP devlet güçlerini arkasına alarak bizlere karşı koydu gerek devletin jandarmasından cop yedik gerekse yargılandık O zamanlar Sizin Doğa aşkınız neredeydi. Köylü kadınlar iş makinelerinin önünde dururken kendi yaşam alanlarını korumak için ağaçlara tırmanırken sizlerin doğa aşkı neredeydi?” dedi.
Başkan Bayrak, “Sayın Ayar halka rağmen iş yapılmaz demişsiniz. Madem halka karşı iş yapılmıyordu Güneysu Gürgen bölgesinde neden HES yapıldı. Neden köylünün onca mücadelesi önüne sert çekildi. Madem halka karşı iş yapılmaz idi İkizlere Eşkence Vadisinde köylüyü neden yok saydığınız. Madem halka karşı iş yapılmazdı. Fındıklı Çağlayan vadisinde neden halkı yok saydınız. Sayın Ayar, eğer Parti olarak bir zamanlar HES’ leri öve öve bitiremiyordunuz, ülkenin enerji üretimine destek veriyor diyordunuz. Şimdi de zararın neresinden dönülürse kardır diyorsunuz. Bu durum Kendi kendinizle çelişmiyor mu? Hem iktidar hem de muhalefet olmayı nasıl başarıyorsunuz. Zaten iktidarsınız, isterseniz yaptırmazsınız. Neyin muhalefetini yapıyorsunuz? Sayın Ayar, diğer partilerde aynı düşüncedeler diye cümle kurmuşsunuz. Hangi partiyle ortak bir toplantı yaparak görüşlerini aldınız Bizler yıllardır HES’ lere karşı düşüncelerimiz hep aynıydı, hep karşı çıktık. Fakat Sizler seçim arifesinde nedense Nabza Göre Şerbet veriyorsunuz. Sayın Ayar bu konuyu istismar etmeye kalkanlara fırsat verilmemesi gerektiğinin altını çizmişsiniz. Bu konuyu asıl istismar eden sizlersiniz. Bizim konuyu istismar etmek gibi bir gayemiz yok Sadece şimdiye kadar neredeydiniz diye soruyoruz. Kendi tabirinizle istismar edenlerin gayesi üzümü yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu vurgulamışsınız. Sayın Ayar hatırlatırım üzümü Yiyen yedi bağ bahçe Han Saray sahibi oldu” dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş