AMAN DİKKAT: RAMAZAN AYINDA İSRAİLE DESTEK OLMAYALIM

Malumunuz üç ayların içerisindeyiz ve Ramazan ayına yaklaşıyoruz. Oruç ibadetimizi Allah’ın izni ile yerine getireceğiz. Evveli rahmet ortası mağfiret sonu da günahlardan arınma ayı olan bu mübarek ay içerisinde diğer..

AMAN DİKKAT: RAMAZAN AYINDA İSRAİLE DESTEK OLMAYALIM
Son Güncelleme: Whatsapp

Malumunuz üç ayların içerisindeyiz ve Ramazan ayına yaklaşıyoruz. Oruç ibadetimizi Allah’ın izni ile yerine getireceğiz. Evveli rahmet ortası mağfiret sonu da günahlardan arınma ayı olan bu mübarek ay içerisinde diğer zamanlarda yaptığımız ibadetlerimizden ziyade oruç ibadetimizi ve akşamları camilerde teravih namazlarımızı eda edeceğiz. İnsan olarak yaratılmanın ve Ramazan orucunu tutmanın şükrü olarak Sadaka-i fıtırlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. İşlemiş olduğumuz hatalarımızdan dolayı istiğfarda bulunup günahlarımızdan arınmak için yüce rabbimize niyazda bulunacağız.

Ramazan ayında oruç tuttuğumuz ve neticesinde iftar sofraları kurulduğundan diğer zamanlardaki sofralarımızın aksine tükettiğimiz gıdalarda değişiklikler meydana gelebilmektedir. İftar sofralarımıza genellikle içecek çeşidi ve oruç açmak için hurma dahil ediyoruz. Önemli olan meselede burası.

Yıllardır sure gelen ve 7 Ekim 2023 tarihinden bu güne kadar şiddetini artırarak Filistin’de devam eden katliam nedeni ile Yahudi mallarına karşı boykot bilinci toplumumuzda oluşmaya başladı. Ramazan ayı içerisinde iftar sofralarımızda yer alacak içecek çeşitlerinde gazlı içeceklerin genelinin  Yahudi patentli olması ve sağlığımıza zararlı olduğundan bu tür içeceklere soframızda yer vermeyelim.

Genelde Ramazan ayında sofralarımızda bulundurduğumuz ve tükettiğimiz bir diğer ürün Hurmadır. Ramazan ayı yaklaşırken piyasada İsrail ürünü ve İsrail patentli hurmalar raflarda yerini almaya başlıyor. İsrail ürünü ve İsrail patentli diyorum buna dikkat edelim. İsrail’in kendi ürettiği ve Kudüs hurması diye piyasada satılan hurma var, bunu açıklayacağım. Üretimi Medine de veya diğer başka beldelerde üretilip Yahudi firmalar tarafından paketlenip satılan hurmalar var.

Yahudi patentli hurmaların isimlerini verdikten sonra İsrail üretimi olup Kudüs hurması diye satılan hurmayı da tarif edeceğim.

İsrail Patentli Hurmalar

Bomaja /  Çöl Elması / hadiklaim  / Ürdün Nehri / Kral Solomon  / Rapunzel  / Tamara

Kesin olmamakla beraber yaptığım araştırmalar neticesinde karşılaştığımız markalar bunlar.

Üretimi İsrail’e ait olup Kudüs hurması diye satılan hurma ise fiyat olarak en pahalı hurmalar arasında yer almaktadır. Göze hoş gelen iri koyu kahve rengi olan ve yumuşaklığı ile tercih edilen hurma ise İsrail laboratuvarlarında üretilmiş ve şuan seri üretilerek dünya piyasasına sürülen hurma çeşididir. Kısaca Kudüs hurması diye satılan hurmadan da uzak duralım.

Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan-i şerif ayında Filistinli kardeşlerimize kurşun olarak gidecek bu hurma çeşidine soframızda yer vermeyelim. Kudüs hurması almayarak ve Yahudi ürünlerini boykot ederek Filistinli Müslüman kardeşlerimizle dayanışma içerisinde olalım.

  • Yüce Rabbim şuur sahibi Müslümanlardan olmayı nasıp eylesin

Selam ve Dua ile….

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş