Galip Koç, Pazar günü zincir marketler kapanmalıdır

Rize Bakkallar Federasyonu Başkanı Galip Koç, yaşanan ekonomik kriz ve bakkalların yaşamış olduğu sorunlar sebebiyle yaptığı açıklamada; İstanbul’daki tüm marketlerin üye olduğu İstanbul Ticaret Odası Perakende Meslek Komitesi tarafından düzenlenen..

Galip Koç, Pazar günü zincir marketler kapanmalıdır
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize Bakkallar Federasyonu Başkanı Galip Koç, yaşanan ekonomik kriz ve bakkalların yaşamış olduğu sorunlar sebebiyle yaptığı açıklamada;

İstanbul’daki tüm marketlerin üye olduğu İstanbul Ticaret Odası Perakende Meslek Komitesi tarafından düzenlenen çalıştaya katılan tüm firmalar zincir marketlerin pazar günü kapanması konusunda anlaştı.
İstanbul’daki zincir marketlerin pazar günleri kapalı kalması kararı bu karar rize mizde de uygulanmalı yerel ve ulusal zincir marketler haftada bir gün kapalı olmalı
“Resmî kurumlar yapılan çalıştayın kararını uygulayarak, yerel esnafımızı güçlendirmek için bu adımı atmasını bekliyoruz, Parekende yasası genişletilmeli.
Zincir market ve aynı meslek alanında işyeri Açılışlarında Mesafe kuralı ve ilimizde nüfüs oranına gore sayıların belirlenmesi,Hafta içi saat uygulaması gibi uygulamalar bakkal amcalarımız için önem arz etmektedir
Aynı zamanda kırtasiye ürünleri , elektronik ve giyim ,ayakkabı vb ürünler ulusal zincir marketlerin satışlarında kısıtlama getirilmelidir.
Devletimizin Kurumların bu konuyu bir an önce çözüme kavuşturmalıdır”
Yıllardır birçok çalışmamız oldu sonuç alamadık yetkililerimiz malesef esnafımızın sorunları aktarıldığı halde önemsemedi artık bakkal amcalarımızın dayanacak gücü kalmadı.
Kendini geliştiren yenileyen müşterisine değer veren işleri hareketli bakkal esnafımız hemen yanı başında bir zincir mağaza açılınca ister istemez pastadan payını alıyor esnafımızın gelişimini etkiliyor ve bir zincir mağaza daha açıldığında esnafimiz etrafi örümcek ağı gibi sarılınca nefes alamayacak hale geliyor ve bakkal amca larimiz birer birer yok oluyor onlar yok aldukça mahalle alışveriş kültürümüzde yok oluyor yetkililerimiz sadece bu feryadı izliyor.
Bir an önce bakkal amcalarımız korunmalı sosyal doku korunmalı mahallelerimizin olmaz sa olmazı bakkal amcalar yaşatılmalıdır.
Saygı ve sevgilerimle.
Rize bakkallar ve bayiler esnaf odası başkanlığı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş