İYİDERE LOJİSTİK 3 YILDIR TAMAMLANMADI , İKİZDERE TAŞOCAĞINDAN  3 YIL TAŞ ALINACAK SÖZÜ UNUTULDU

                                 İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İyidere Lojistik Liman dolgu çalışmasına İkizdere taş ocağından taş taşımaya devam ediliyor. Proje..

İYİDERE LOJİSTİK 3 YILDIR TAMAMLANMADI , İKİZDERE TAŞOCAĞINDAN  3 YIL TAŞ ALINACAK SÖZÜ UNUTULDU
Son Güncelleme: Whatsapp
                                 İSMET KÖSOĞLU
İKİZDERE-İyidere Lojistik Liman dolgu çalışmasına İkizdere taş ocağından taş taşımaya devam ediliyor. Proje bedeli 1.720.000.000,00 TL olan liman için yer teslimi 28.8.2020 tarihinde yapılmıştı.
   Lojistik liman yapım süresinin 3 yıl (1200 gün) olarak belirlendiği ve 2023 yıl sonuna kadar sözleşmeye göre tamamlanması gerekiyordu. İkizdere Eskencidere Vadisinde Gürdere ve Cevizlik köyleri sınırları içindeki 98 Hektarlık alanda alınan ruhsat içinde 13.45 Hektarlık alandan taş alınacağı açıklanmıştı. Taş alınması için ocak açma çalışmasına 2021 nisan ayında başlanmış. Liman dolgusu için 20 milyon ton taş alınacaktı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından verilen taahhütte İyidere lojistik liman inşaatının 3 yıl içinde tamamlanacağı ve 3 yıl sonunda söz konusu taş ocağının kullanılan kısımlarında izin taahhüt senedinde belirtilen hususlar doğrultusunda ağaçlandırma ve gerekli rehabilitasyon çalışmaları yapılacak ve söz konusu saha Orman Bölge Müdürlüğüne teslim edilecek denilmişti.
                            Limanda 2.780 m mendirek
   Lojistik limanda 2780 metre uzunluğunda an amendirek,460 metre uzunluğunda tali mendirek yapılacak.40×270 metre Ro-Ro rıhtımı,350 bin metrekare geri saha alanı,800.000 metrekare korunmuş alan yapılacak. Liman tamamlandığında ilk etapta 600 kişi istihdam edileceği açıklanmıştı. Limandan yılda 3.000.000 ton genel kargo,8.000.000 ton dökme yük,100.000 araçlık Ro-Ro kapasiteli olarak planlanmış.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş