RİDEVA’DAN SAĞLIK ALANINDA TÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRAN HEMŞERİMİZ PROF. DR. ŞABAN ŞİMŞEK’E TEBRİK ZİYARETİ

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği Şefi değerli hemşerimiz Prof. Dr. Şaban Şimşek’in geliştirdiği glokom (göz tansiyonu) ameliyatını kolaylaştıran, tek kademede ve daha güvenli..

RİDEVA’DAN SAĞLIK ALANINDA TÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRAN HEMŞERİMİZ PROF. DR. ŞABAN ŞİMŞEK’E TEBRİK ZİYARETİ
Son Güncelleme: Whatsapp

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği Şefi değerli hemşerimiz Prof. Dr. Şaban Şimşek’in geliştirdiği glokom (göz tansiyonu) ameliyatını kolaylaştıran, tek kademede ve daha güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan teknik, geçtiğimiz ay dünyanın en önemli bilimsel tıp dergilerinden EJA Europen Journal Ophthalmology’de yayımlanarak “ŞİMŞEK TEKNİĞİ” olarak dünya tıp literatürüne girmişti.
Kataraktan sonra en yaygın göz problemi olan glokom ameliyatları konusunda Prof. Dr. Şaban Şimşek hocamızın geliştirdiği yöntem, dünyanın her ülkesinde göz hekimleri tarafından Şimşek Tekniği olarak kullanılmaya başlandı.
Türk hekimliği adına da gurur verici bu başarı ile göz alanında adını dünya tıp tarihine yazdıran ilk Türk hekim olan Prof. Dr. Şaban Şimşek hocamıza RİDEVA Yönetim Başkanı Recep Albayrak ile Yönetim Kurulu Üyeleri Necmettin Birinci ve Abdullah Kosif’in gerçekleştirdiği ziyarete hemşerimiz yazar, yönetim danışmanı ve RİDEVA Akademik Kurul Üyesi Recep Ali Aksoylu’da katıldı.
RİDEVA Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı Başkanı Recep Albayrak ziyarette Prof. Dr. Şaban Şimşek’e göz alanında Türkiye’de bir ilk olan ve dünya sağlık literatürüne giren tekniği için tebriklerini ilettikten sonra özellikle Rize’den gelen problemli hastaların tedavisine olan katkısı ve duyarlılığı içinde özellikle teşekkür etti.
Prof. Dr. Şaban Şimşek’de RİDEVA Başkanı Recep Albayrak’tan vakfın faaliyetleri ve Üsküdar’da yapımı devam eden Rize derneklerinin tamamına hizmet verecek çok amaçlı vakıf binası ile ilgili bilgi aldıktan sonra 17. kitabı olarak geçtiğimiz yıl yayınlanan “5N1K Gözüyle Kur’an’a Yolculuk” isimli kitabını imzalayarak takdim etti, içeriğine dair bilgilendirdi.
Aynı zamanda Ümraniye Rizeliler Birliğinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Necmettin Birinci’de Haziran ayının ilk haftasında KURANA YOLCULUK kitabının içeriğine dair dernek merkezlerinde sunum yapması için Prof. Dr. Şaban Şimşek’i davet etti.
Haber: Metin Yardımcı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş