Rize’de il müdürü oldu soluğu AKP il başkanı Ayar’ın yanında aldı CHP tepki gösterdi

Ordu aile ve sosyal hizmetler müdürlüğü görevinden alındıktan sonra şube müdürü olarak görev yapan geçen ay Rize aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğü görevine atanan Ender Yanık görevine başlar başlamaz..

Rize’de il müdürü oldu soluğu AKP il başkanı Ayar’ın yanında aldı CHP tepki gösterdi
Son Güncelleme: Whatsapp

Ordu aile ve sosyal hizmetler müdürlüğü görevinden alındıktan sonra şube müdürü olarak görev yapan geçen ay Rize aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğü görevine atanan Ender Yanık görevine başlar başlamaz soluğu AKP Rize il başkanlığında aldı.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, il müdürü görevine atanan bir müdürün koltuğuna oturur oturmaz soluğu AKP il başkanlığında alması kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade ederek tepki gösterdi.

Rize aile ve sosyal hizmetler il müdürü Ender Yanık AKP il başkanı Hikmet Ayar’ı ziyaretiyle ilgili soruya, “Biz herkesi kucaklayacağız, tüm partilere gideceğiz” diye cevap verdi.

Uzun yıllar Ordu ilin de aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğü görevinde bulunan 2022 yılında ise görevinden alınan Ender Yanık geçen ay Rize aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğü görevine atandı. Bu göreve atanan Ender Yanık müdürlük koltuğuna oturur oturmaz soluğu AKP il başkanlığında aldı. Müdür Yanık 23 Ocak 2024 tarihinde AKP Rize il başkanlığına giderek il başkanı Hikmet Ayar’ı ziyaret etti bu ziyaretle ilgili AKP il örgütü sosyal medya sayfasından müdür Yanık’ın el pençe durduğu fotoğrafı paylaşmayı da ihmal etmedi.

“DEVLET AKP’LİLEŞTİRİLİYOR BÜROKRATLAR AKP’NİN HİZMETİNE SUNULUYOR”

Görevine atanan bir il müdürünün söz konusu toplantıya katılmasının kabul edilebilir olmadığını vurgulayan CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, şunları ifade etti.:
“İki yıl önce de Rize il kültür ve turizm müdürlüğüne atanan Esra Alemdaroğlu AKP Merkez ilçe toplantısına katılarak brifing vermişti ve bu duruma da tepki göstermiştik. Bir siyasi partinin il başkanı veya yöneticileri o kurumun faaliyetleri hakkında bilgi almak istiyorlarsa makamına gider bilgi alır.İl müdürünün bir partinin toplantısına katılması il başkanına bilgi vermesi doğru bir davranış değil bu kabul edilebilir bir durumda değildir. Devlet geleneğinde ise böyle bir anlayış söz konusu olamaz. Buradan şunun yapıldığını açıkça görüyoruz. Açıkça Devlet AKP’lileştirilmeye çalışılıyor. Devletin amirleri müdürleri de kısacası Devletin bürokrasisi AKP’nin, AKP’li başkanların hizmetine sunuluyor bu ziyaretlerin anlamı budur. Bizim Devlet geleneğimizde böyle bir şey asla yoktur.

AKP il başkanlığının paylaştığı fotoğrafın anlamı ise “ben senden ne istersem yapacaksın yoksa seni görevden alırım” ın açık ve peşinen bir baskısıdır. Bu il müdürü verdiği bu fotoğrafla peşinen her türlü baskı ve tehdide boyun eğeceğinin mesajını vermiştir bu da Devletimizin bürokratik geleneğine tamamen ters bir durumdur o makamın hakkını vermeyi dirençli durmayı bilmek zorundasınız. Sayın müdür bizden randevu istese biz asla randevu vermeyiz hangi siyasi parti olursa olsun temsil edilen kurumlara saygı duymalıdır zorundasınız. Hangi parti olursa olsun. İlk önce temsil edilen kuruma saygı duyulmalıdır. Sayın müdüre seslenmek isterim; siz AKP’nin yönetimlerinde görevli sorumlu bir kişi değilsiniz siz Demokratik hukuk devletinde bir kurumun müdürü olarak atanmış kişisiniz, sizin göreviniz yasalar çerçevesinde bu halka hizmet etmektir AKP il başkanının ayağına gidip teslim olmak onların emirleri doğrultusunda hizmet etmek gibi bir göreviniz yoktur”

“BİZ HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ”
Rize aile ve sosyal hizmetler il müdürü Ender Yanık AKP il başkanı Hikmet Ayar’ı ziyaretiyle ilgili soruya, “Biz herkesi kucaklayacağız, tüm partilere gideceğiz. Bütün siyasi parti başkanlarına ziyarete gideceğiz kapılarını çalacağız “ diye cevap verdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş