SSK ve bağ-kurlu emekliler Perişan

SSK ve bağ-kurlu emekliler Perişan Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak yaptığı yazılı basın açıklamasında SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 37.57, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına ise..

SSK ve bağ-kurlu emekliler Perişan
Son Güncelleme: Whatsapp

SSK ve bağ-kurlu emekliler Perişan
Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak yaptığı yazılı basın açıklamasında SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 37.57, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına ise yüzde 49.25 oranında zam yapılmasını sert bir dille eleştirdi.
“Aş yerine dert mi pişirecekler?”
Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak açıklamasında, “SSK ve Bağ kurlu emeklilerin maaşlarına yüzde 37,55 oranında zam yapıldı. Bu gelişmeyle birlikte 7500 lira alan en düşük maaşlı emekliler ne kadar alacaklarını merak etmeye başladı. Yapılan zamla birlikte 10 bin 316 lira maaş alacağını düşünen en düşük emekliler den oluşan bir grup işçi emeklisi cadde de önüme çıkarak “Her konuda sorunları dile getirip açıklama yapıyorsun. Bizim halimizi görmüyor musun? Bu konuda neden açıklama yapmıyorsun? Biz kazanda aş yerine dert mi pişireceğiz?” Diyerek sitem ettiler. Bende şimdi AKP iktidarına vatandaşın vekâletiyle soruyorum SSK ve BAĞ-KUR emeklileri kazanda aş yerine dert mi pişirecekler” dedi
“SSK ve BAĞ-KUR emeklileri üvey evlat mı?”
Bayrak, “Memur emeklisi işçi emeklisinden daha fazla mı vergi ödüyor ya da kasaba manava gittikleri zaman sebzeyi, meyveyi, eti daha ucuz mu alıyorlar? Elektrik faturasını, doğalgaz faturasını su faturasını daha az mı ödüyorlar. İşçi emeklisinin kirası daha mı az? Neden işçi emeklisine üvey evlat muamelesi yapılıyor. Neden emekçinin hakkı her zaman gasp ediliyor. Bu yapılan Allah’a reva mı bu ülkenin ekonomisi kötü olduğu zamanlarda neden Öncelikle işçi emeklisinin sırtına yükleniyor. İşçi emeklisinin refah içinde yaşama hakkı yok mu? Neden işçi emeklimiz rahat edemiyor? Neden eşit muamele görmüyor? İşçi emeklisinin günahı ne? Bizler doktorluktan mühendislikten emekli olan bireylerin aldığı aylıkları yüksek bulmuyoruz. İşçi emeklisi ile doktor emeklisinin aynı ölçüde aylık alması taraftarı da değiliz. Ancak memur emeklisini her zaman gözeten kollayan işçi emeklisini her zaman Ezen bir zihniyete karşıyız. Bir yandan memur emeklisi gözetilirken işçi emeklisinin de bir nebze olsun gözetilmesi gerektiğini düşünüyoruz. İşçi emeklisi de bizim insanlarımız o insanların Alın terine ipotek koyulamaz. İşçi emeklilerimizin bir an önce haklarını hak ettikleri maaşı vermek zorundasınız. Tasarruf yapmak istiyorsanız önce sarayınızdan ve çifter çifter aylıklarınızdan yapmaya başlayın işçi emeklisinin yakasından düşün. Biz memleket partililer her zaman işçinin, emeğin, ezilenin haklarını savunmakla mükellefiz. İktidara sesleniyoruz işçi emekli sinin mağduriyetini giderin işçi emeklisine derhal ek zam verin” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş