Zerdeci’den 2 Mart Rize’nin Kurtuluş Günü Mesajı

2 Mart Rizemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünün gururunu yaşamaktayız. Aziz Türk milleti, tarih boyunca istiklal ve hürriyetini korumak için pek çok çetin mücadeleden geçmiştir. Milli mücadele dönemi de..

Zerdeci’den 2 Mart Rize’nin Kurtuluş Günü Mesajı
Son Güncelleme: Whatsapp

2 Mart Rizemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünün gururunu yaşamaktayız.

Aziz Türk milleti, tarih boyunca istiklal ve hürriyetini korumak için pek çok çetin mücadeleden geçmiştir. Milli mücadele dönemi de bu imtihanın zor şartlar altında verildiği yıllardır. Rize halkı, Kurtuluş Savaşı’nın başlaması ve zaferle sonuçlanmasına üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiştir.
Karadeniz’in yeşil ve maviye bezenmiş mücevheri Rizemizin kahramanları bir asır önce şanlı tarihimizin bu altın yaprağında bayrağımızı, istiklalimizi ve istikbalimizi korumak adına gözünü kırpmadan canını vermiş; dirliğine, birliğine, kutsallarına el uzatan, dahili ve harici düşmana karşı onurlu duruşundan hiçbir zaman taviz vermemiştir. Onurlu, kararlı ve mücadele ruhu içerisindeki duruşu ile “Anadolu’nun birleştirici gücü” sıfatını fazlasıyla hak etmiştir.
Bu duygu ve düşünceler ile Rize‘nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünü kutluyor; işgale direnen, kurtuluş mücadelesi veren başta fedakâr ve cefakâr Rize halkının ardından İstiklal Harbi’nin tüm kahramanları aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Yeniden Refah Partisi
Rize İl Başkanı
Mehmet Akif Zerdeci

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş