Kerbela şehitlerini törenlerle anmalıyız

Milli Görüş hareketinin etkili isimlerinden, 20. Dönem Rize Milletvekili ve Rize eski belediye başkanlarından ilahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz, Kerbela ve Aşura Günü’nün arefesinde günün anlamına binaen yayımladığı yazısında, millete ve devlet..

Son Güncelleme: Whatsapp

Milli Görüş hareketinin etkili isimlerinden, 20. Dönem Rize Milletvekili ve Rize eski belediye başkanlarından ilahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz, Kerbela ve Aşura Günü’nün arefesinde günün anlamına binaen yayımladığı yazısında, millete ve devlet ricaline çağrıda bulundu. Yılmaz, “İmam Hz. Hüseyin (r.a) ve diğer Kerbela şehitlerinin şehadetlerini milletçe ve devletçe büyük törenlerle anmalıyız.” dedi.
İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz, Aşura Günü ve Kerbela’yı konu ettiği makalesinde ‘Aşura’nın etimolojik kökeni ve tarihi serüvenini okurlarına sunarken; Kerbela olayını tarih sahnesinde Müslümanların muhatabı olduğu zulümler çerçevesinde yorumladı.

Yılmaz şu ifadelerle de Kerbela şehitleri için anma törenleri düzenlenmesi için devlet ricaline çağrıda bulundu:
Bağdat’ın yaklaşık 100 km. güneybatısında yer alan Kerbelâ’da yaşanan bu menfur hadisenin üzerinden Hicri olarak 1384 yıl geçmişse de hepimizi dilhun eden bu yaramızın kanaması halen devam etmektedir. Bu derin yarayı kaşıyan istismarcıların oyununu bozmak için İmam Hz. Hüseyin (r.a) ve diğer Kerbela Şehitleri’nin Şehadetlerini Milletçe ve Devletçe büyük törenlerle anmalıyız.

Zalimlerin Kerbela’yı anmalarının siyasi rant devşirmek amaçlı bir istismar olduğu kaydeden Yılmaz, Esad’a işaret etti ve onu ‘halkı Müslüman bir ülkenin başındaki Yezidi Kral’ olarak tanımladı.
Yılmaz, “İçimizdeki satılmış hain Sabataist ve Dönmeler eliyle Osmanlı Cihan Devleti yıkılıp Hilafet kaldırılınca “Her Yer Kerbela ve Her günümüz Aşura!“ oldu!” ifadelerini kullandı
Yılmaz son olarak, “Halkı Müslüman Ülkelerin başındaki Yezidilerin İktidarları yıkılmadan Yeryüzündeki Firavunların İktidarlarını yıkmak mümkün değildir” saptamasında bulundu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş