SİYASETİN EVRİMİ VE TÜRK SİYASETİNİN ÇIKMAZI

1: Evrim biyolojinin olmazsa olmazıdır. İki yönde ilerler. Ya yok oluşa ya da yeni formlara doğru. 2:Evrim düşüncesini sosyal teorilere uygulayan ilk kişi K. Marx tır. 3: Siyaset de evrim..

Son Güncelleme: Whatsapp
1: Evrim biyolojinin olmazsa olmazıdır. İki yönde ilerler. Ya yok oluşa ya da yeni formlara doğru.
2:Evrim düşüncesini sosyal teorilere uygulayan ilk kişi K. Marx tır.
3: Siyaset de evrim kanunlarına tabiidir.
4:Dünya siyaseti Tanrı- Kral merkezli bir anlayıştan insan merkezli bir anlayışa evrilmiştir.
5:Bu gelişmenin dışında kalan evrime uyum sağlayamamış ilkel toplulukların olması evrim teorisinin başka bir iddiasıdır. (doğal selexsiyon)
6:Doğu toplumları (Rus-Çin-Türk-Arap) bu gelişmenin dışındadır.
7:Cumhuriyet, bu değişmeyi ülkemize getiren en büyük devrimdir.
8:Atatürk’ün ölümünden sonra malesef inkişaf geriye doğru ilerlemiştir. Modernleşme inkıtaya uğratılmıştır. 9:Türkiye de dış müdahaleye açık görece demokrasi uygulanmıştır. 10:Bu durum sahte kahramanlar yaratılarak 70 yıldır sürdürülmektedir.
ÇIKIŞ YOLLARI :
1:Yeni yönetim sistemi bir şanstır. Revize edilerek mutlak demokrasiye geçilmelidir.
2:Yasaların tam egemen olduğu yasal yönetime geçilmelidir. Ayrıcalıklar kaldırılmalıdır. Bütün vatandaşların eşitliği esas alınmalıdır.
3:Siyasal partiler yasası batılı normlara göre yeniden oluşturulmalıdır. Partiler hiç kimsenin çiftliği olmamalıdır. 4:Her vatandaşın siyaset yapma hakkı hem yasal hem de pratikte sağlanmalıdır.
5:Bu eleştirilerin isabetini meclisteki milletvekillerinin mesleklerine,ekonomik gücüne bakarak anlayabiliriz. Toplumun bütün egemenleri meclise doluşmuş. Emekten yana olan partilerin bile bir tane emekçi milletvekili yok.
6:Türk siyasetinde sağcı partiler ile solcu partiler arasında fark yoktur. Menfaatperestlikleri beraber hareket etmelerini sağlamaktadır.
7:MHP aykırı söyleyenleri partiden atardı. Şimdi aynı şeyi CHP yapıyor. Emin olun diğer partiler de aynı davranacaktır. Çünkü partiler birilerinin çiftliği haline dönmüştür. Bu siyasetin evrimi gereğidir.
8:Bu tür bir örgütlenme toplumun en basit sorunlarına bile çözüm üretememektedir. Halkımız dünyanın en zengin topraklarında yaşamasına rağmen en fakirlerin yaşamına mahküm edilmiştir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş