Rize’de sağlık çalışanlarına Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi verildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, bebeklerin sağlıklı büyümesi için sağlık çalışanlarına yönelik  “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” eğitimi verildi. Rize İl sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk Ergen Kadın ve Üreme..

Rize’de sağlık çalışanlarına Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi verildi.
Son Güncelleme: Whatsapp
Rize İl Sağlık Müdürlüğü, bebeklerin sağlıklı büyümesi için sağlık çalışanlarına yönelik  “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” eğitimi verildi.
Rize İl sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından bebeklerin sağlıklı nesiller olarak büyümesini sağlamak amacıyla önemli bir adım daha attı. Eğitim, doğum sonrası hemen emzirmenin önemine, 2 yaş ve ötesine kadar devamının faydalarına odaklandı.
Bebeklerin doğumdan hemen sonra ten tene temasın sağlanarak emzirilmeye başlatılması, ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmeleri ve 6. aydan sonra uygun ek besinlerle birlikte emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesi konularında kapsamlı bir Eğitim  programı düzenlendi. Eğitim programı, 18 sağlık çalışanını kapsayacak şekilde tasarlandı. “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” başlığı altında gerçekleştirilen eğitimler, sağlık çalışanlarının bu konudaki bilgi ve becerilerini artırmayı hedefledi. Program, bebek sağlığı ve annelerin doğru bilgilendirilmesi konusunda çalışanların kapasitesini güçlendirmeyi amaçladı.
Bu eğitim programının, Rize’deki bebeklerin sağlıklı büyümesine ve gelişimine önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Sağlık çalışanlarının bu alandaki artan bilgi ve becerileri, annelere sağlanacak destek ve danışmanlık hizmetlerinin kalitesini artıracak. Böylece, daha fazla bebek anne sütünün hayati faydalarından yararlanabilecek.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş