BU ZALİM ZAMLARIN BİR İZAHI OLAMAZ!

Her ne sebep olursa olsun, bir kuru ekmeğe muhtaç (milyonlarca emekli) Ramazan öncesi bu zamların hiçbir izahı ve açıklaması olamaz! Geçen yıldan bu zamana kadar, Sadece temel gıda ürünlerine %100..

Son Güncelleme: Whatsapp

Her ne sebep olursa olsun, bir kuru ekmeğe muhtaç (milyonlarca emekli) Ramazan öncesi bu zamların hiçbir izahı ve açıklaması olamaz!
Geçen yıldan bu zamana kadar, Sadece temel gıda ürünlerine %100 ile %150 arasında zam yapıldığını hepimiz gayet iyi biliyoruz..
Devletin TUİK üzerinden yapmış olduğu enflasyonu %36 göstererek, başta,işçi, emekli,memura yüzde 25 zam yaptığını biliyoruz..
Ancak bunun 3- 4 katının şu son 4-5 ayda bizden alıp götürdüğünü de gayet iyi biliyoruz..

Türkiye başta teknolojide silah sanayinde yaptığı İyi güzel şeyleri desteklediğimiz gibi, bu acımasız zamları eleştirmek başta Gazeteci ler olmak üzere bütün Akil insanların görevidir!
çünkü gazeteciliğin kelime anlamı; muhalif olmak demektir ..
Bugün AK Parti iktidarına karşı olmak anlamı taşımıyor..
Bir Ak Parti üyesi olarak,halkın yanında mazlumun yanında bir gazeteci kimliğiyle bu acımasız zamları eleştirmek zorundayız..
AK Parti 20 yıldan beri iktidar partisidir.. Bu sorumluluk günahlarıyla sevaplarıyla bu iktidara aittir ..
Biz iyi şeylerini hep alkışladığımız gibi, yapılan bu yanlış icraatlarıda eleştirmek zorundayız..

Çünkü biz halkız ,daha geçenlerde Hak-iş ,Türk-iş’in yaptığı bir açıklamaya göre, Türkiye’de açlık sınırının 4500 lira, yoksulluk sınırının 15.000 TL’ye dayandığını resmi açıklamalarla beyan ettiler .
Bu veriler ışığında bir emekli olarak, ben sen fark etmez, Türkiye’nin şu anda yüzde %50’si yoksulluk sınırı altında, %40 ise açlık sınırı altında yaşadığını üzülerek söylemek zorundayız.
“Çünkü Tok açın halinden anlamaz”
Bugün medyada görüyoruz, 3-4 maaş alan 150-200 bin lira maaş alanları gördüğümüzde bir emekli olarak kahroluyoruz!
Bunlar doğru şeyler değil, sadece geçen yıla göre %100 oranında fakirleştik!
Bunu ben değil resmi rakamlar söylüyor..
Demin de yukarıda söylediğim gibi, Cumhuriyet tarihinin başta sağlık, teknoloji, Silah sanayinde yapmış olduğu, yükselişi, maalesef, Dünyada kendi kendine yetebilen 5 tarım ülkesinden biri olan Türkiye, tarım alanında ve Ekonomi alanında küme düştü iflas etmiştir!
Bunu her zaman açık yüreklilikle söylüyorum;
“Türkiye Cumhuriyet tarihinin ekonomik alanda en başarılı hükümeti, koalisyon olmasına rağmen 54. hükümetin Başbakanı cennet mekan merhum Erbakan önderliğinde kurulan REFAH-YOL hükümeti’dir !

Merhum Erbakan hayata geçirdiği EŞEL-MOBİL sistemi sayesinde beşli çete dediğimiz hortumculardan keserek, çiftçiye,emekliye,işçiye, memura, vererek, Türkiye tarihinin en büyük bolluk ve bereket dönemi yaşanmıştır..
Ama, sonra gelen iktidar bu uygulamayı kaldırdı..

Daha yılbaşında elektrik doğalgaz ve diğer ürünlere gelen yüksek zamları eleştirip şokunu atlatmadan, 1 Nisan şakası gibi doğalgaza %35, devlet kontrolü altındaki Türk şekere %de 31, internete yüksek oranda zam yapılarak adeta Türk halkının Ramazan Sevinci ve özlemi kursaklarında kalmıştır…

Bizleri iyi günler beklemiyor, Yapılan bu zamlar yine gıda ürünlerine ve diğer alanlara zam olarak bize gelecek..
Evet doğruları konuşmak zorundayız, nasıl 2008-2015 yılları arasında özellikle ekonomi alanında yapmış olduğu güzel iyi şeyler alkışladığımız gibi ,son 2 yılda yapılan bu yanlış uygulamalarla maalesef AK Parti hükümeti Cumhuriyet tarihinin en zam’cı hükümeti diye tarihte yerini alacaktır.

Bir atasözü var “Dost acı söyler” Yapılan bu uygulamalar, yaşları 50 üzerine olan insanları duygusal olarak etkilemese de, ancak bugün Z kuşağı dediğimiz yaklaşık 20 milyon genç bu olayları hoş karşılamadığını biliyoruz ..

Daha dün yapılan bir seçim anketinde millet ittifakı’nın Cumhur ittifakına göre 6-7 oranında öne geçtiğini anketçiler söylüyor..
Ondan dolayı 2023 AK Parti adına çok sancılı geçecek!

Bu gıda terörü,Mutfak ateşi sönmeyip, bu zamlar geri alınmadığı sürece, 2023 büyük bir hayal olacaktır..

AK Parti 3 Ana temel öge üzerinde kurulmuştur.
1- yoksullukla mücadele
2- yolsuzlukla mücadele
3 -Adalet..

Osman Köseoğlu
1 Nisan 2022

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş