Burs Değil Servet!

  İBB Teftiş Kurulu, önceki yönetim döneminde 34 kişiye 61 milyon TL’den fazla yurt dışı eğitim bursu verildiğini tespit etmişti. Burs ödemelerinde AK Partili üç ismin geçmesi tepki çekmiş, isimlerden..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

İBB Teftiş Kurulu, önceki yönetim döneminde 34 kişiye 61 milyon TL’den fazla yurt dışı eğitim bursu verildiğini tespit etmişti. Burs ödemelerinde AK Partili üç ismin geçmesi tepki çekmiş, isimlerden AK Partili Ravza Kavakçı Kan İBB’den 2 milyon 160 bin TL burs almasını “Bütün çalışanlar gibi ben de başvurdum, kabulümü aldım, doktoramı tamamladım.” sözleriyle savunmuş. Şimdi Ravza Hanım’a soruyorum: Doktoranızı milletin parasıyla değil de kendi paranızla yapar mıydınız?

Kandil Gününde Haddini Aşmak:

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy TBMM’de; kutsal günlerimizden olan Regaip kandilinde Osmanlı ve İslam dinine yönelik haddini aşarak şöyle konuşmuş:

“Size neden gerici diyoruz biliyor musunuz? Çünkü, sizler 500 yıl geride kalmış Osmanlı’yı, 1500 yıl geride kalmış din esaslı toplum düzenini yeniden hortlatmaya çalışıyorsunuz. Biz kadınlar özgür olabileceğimizi öğrendik ve ne 500 yıl ne de 1500 yıl öncesine gitmeye niyetimiz yok. Götüremezsiniz.”

Kendisine şöyle sesleniyorum: Ben sizi 500 yıl ve 1500 yıl öncesine götürüp o yılları heba etmek istemezdim.

Siyasetin Çirkin Yüzü:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Trabzon’da katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmanın ardından mikrofon verdiği çocuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etti. Kılıçdaroğlu’na, “Bay Kemal” ve “hain” diyen çocuğun mitingde alkışlatılmasıyla bir daha anladım ki Türkiye’de siyaset çok çirkin bir hal aldı.

Bu hakaret Kemal Kılıçdaroğlu’na değil de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılsaydı, olacakları gayet net hayal edebiliyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu attığı tiwitle beni şaşırtmaya devam ediyor: Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük. Ayrıca, tüm örgütlerimizden istirhamımdır; duygularımıza yenilmeden çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun!

Dünya Birincisiyiz:

Sosyal medya yönetim platformu Hootsuite, 2022 yılının Ocak ayında dünya genelindeki kullanıcıların Instagram’da ortalama ne kadar vakit geçirdiğini hesapladı.

Aktarılan detaylara göre; Türkiye aylık ortalama 20.2 saatlik Instagram kullanımıyla dünya listesinin ilk sırasına oturdu. Bu sürenin, dünya ortalamasının neredeyse 2 katı olduğu belirtildi. Listenin ilk 5’inde; Türkiye’yi sırasıyla Arjantin, Endonezya, Brezilya ve Hindistan takip etti. Arjantin, Ocak ayında ortalama 16.6 saat Instagram’da vakit geçirirken bu süre; Endonezya için 16 saat, Brezilya için ise 15.6 saat seviyesindeydi.

Günde 6 saat televizyon izleyen, 3 saat internete giren Türkiye insanı kitap okumaya sadece 1 dakika ayırıyor! Hal böyleyken; Türkiye, Instagram kullanımında dünya birincisi olamasın da hangi konuda birinci olsun?

Kalın Sağlıcakla

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş