Darbeler nasıl önlenir?

Bismillahirrahmanirrahıım Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı..

Son Güncelleme: Whatsapp

Bismillahirrahmanirrahıım

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Halkın meclisinin oylarıyla seçilenin darbesine, ilk defa Tunus’ta şahid oluyoruz! Nahda Hareketi’nin lideri Ahmed Gannuşi kardeşimizin Ilımlı siyaseti, sakinliği ve engin sabrı da işe yaramadı! İran petrolünü devletleştirip yabancı petrol şirketlerini kovması sebebiyle 1953 yılında silahlı darbeyle devrilen İran Başbakanı Musaddık’ın idamla yargılandığı mahkemede; “Şimdi anladım ki; Emperyalist Ülkelerin sömürdüğü Üçüncü Dünya’nın köle halkları kendi Silahlı Kuvvetlerinin içlerine yuvalanmış (Cuntanın ) işgali altındadır!” dediği acı gerçeği ülkemizde de defalarca yaşamadık mı?

Siyasi tarih seçmenle arasındaki sevgi ve saygı bağını kopartan iktidarların, ya silahlı darbeyle ya da sandık darbesiyle yıkılması örnekleriyle doludur.

İktidarların silahlı veya sivil darbelerin tahribatlarını ve kalıcılığını önlemesinin tek yolu seçmen kitlesinin sevgi dolu desteğini arttırarak almasıdır! Bu sevgi artarak devam ettikçe darbelerle bir lider gider, daha niceleri nöbeti devralır!

‘’İtler ürüse de Kervan yoluna devam eder!’’

Sultan Alparslan, Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmed Han, Ulu Hünkar Abdülhamid ve Adnan Menderes gibi nice halkın gönlünde taht kurmuş liderlerin sevgisini hangi silahlı ve sivil güç yok edebilir!

Son 15 Temmuz 2016 Silahlı Hain Darbe teşebbüsünü halkımızın Lidere, İktidara, Din ve Vatana olan sevgi seliyle boğduğunu da asla unutmayalım!

Satılmışların Silahlı veya Sivil darbelerinden değil, asıl; seçmenin sevgisizliği darbesinden korkmalıyız! Ülkemize ve halkımıza devasa hizmetler yapmaya devam eden İktidarımızı

bekleyen asıl tehlike budur!

İktidarımız, seçim ittifakından çok azalmakta olan seçmen ittifakına muhtaçtır!

Bunun içinde;

– Sultan Abdülhamid iktidarında Okullar, Üniversiteler, Hastahaneler, Limanlar, Köprüler, Demiryolları, Yollar vs. gibi devasa hizmetler yapıldı! Ama gençlerin gönül yollarının yapılmasında gerekli ihtimam gösterilemedi, açtığı okullarda gençlerin akıllarını ve gönüllerini Allah sevgisiyle doldurulamadı ki, Batı hayranı kadroların ihanetiyle yıkıldık! Bu hakikati asla unutmayalım.

Dün, şuurlu Din ve vatansever gençlerin omuzlarında kurulan bu İktidarı bugünkü vurdumduymaz, hababam sınıfı gençlerin eliyle yıktırtmayalım! Kentsel dönüşümden çok Gençsel dönüşüme önem vererek genç seçmenlerle barışalım!

– Hak ve Adalet İlkelerinden asla ayrılmayarak Seçmenlerle barışmalıyız!

-Yanlış uygulamalarla küstürülen hatta beddua edecek hale getirtilen Süresiz Nafaka, Genç Yaşta Evlilik, Sivas, Mustazaf ve 28 Şubat Mazlum ve mağdurları olan Seçmenlerle hakları acilen iade edilerek yeniden barışılmalıdır!

– Melun Fetö’nnn ticaret ve ihanet ayaklarından bazıları itirafçı olmaları nedeniyle şartlı salıverilirken Mel’un Fetöyle hiçbir ilgileri olmadığı halde isnad ve iftiralarla Cezaevinde yatan, işten çıkarılan, KHK ile atılan, şirketleri ellerinden alınan binlerce Fetözede Mazlum ve Mağduru seçmenlerle hakları acilen iade edilerek barışılmalıdır!

– En büyük Fuhuş olan faizlerin yükselmesi ve Korona Virüsünü önleme tedbirleri sebebiyle sıkıntılar yaşayan Memuruz,Emeklimiz, Köylümüz, Esnafımız, Tüccar ve İş Adamları seçmenlerimizle mağduriyetleri giderilerek barışılmalıdır!

– Geçmiş iktidarların eliyle hakları gasb edilen EYT mağdurlarıyla görüşülmeli ve barışılmalıdır!

-3600 ek gösterge sözü yerine getirilerek küskünlerle barışılmalıdır!

Netice;

Tüm Başkanlarımız, İdarecilerimiz ve hepimiz; “Bir tatlı dil, güler yüzle bir karşılık ve kusurları bağışlamak sonradan gönül inciten sadakadan ( Köprü yol gibi her türlü hizmetlerden) daha hayırlıdır. Allah zengindir, yarattıklarına muhtaç değildir, kudretli, âdil ve müsamahakârdır, fırsatlar ve imkânlar tanır.” ( Bakara S. 263) İlahi mesajını Makam Odalarımıza asıp her gün okumalıyız!

Zira, seçilenin darbesi ve tüm darbeler ancak seçenin yani seçmenin sevgisiyle önlenir!

Allah (c.c) nimetler artıkça şükrün azaldığı, nankörlüğün çoğaldığı bela ve musibetlerin artığı günümüzde kendimizi ve tüm halkımızı İlahi sevgisiyle, tevbe ve istiğfarla, Namaz, Sadaka ve dua ile Ahiret Yurduna hazırlanma seferberliğini lütfeylesin!

Amiin

Nefsimizde, Ailemizde ve Ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız mübarek olsun.

Şevki Yılmaz

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş