Herkes Topu Taca Atıyor! Peki Bu Skandal Çay Kanun Taslağını Kim Hazırladı!

ERDOĞAN VE RTEÜ TOPU AK PARTI’YE ATTI ! Rize Borsası ve RTEÜ’de hazırlanan yaş çay tasarısı, Ak parti Genel Başkan yardımcısı Hayatı Yazıcı ve Rize millet vekilleriyle birlikte 75 milletvekilinin..

Son Güncelleme: Whatsapp

ERDOĞAN VE RTEÜ TOPU AK PARTI’YE ATTI !

Rize Borsası ve RTEÜ’de hazırlanan yaş çay tasarısı, Ak parti Genel Başkan yardımcısı Hayatı Yazıcı ve Rize millet vekilleriyle birlikte 75 milletvekilinin imzası ile TBMM sunuldu..

Konuyla ilgili Hayatı Yazıcı yaptığı açıklamada; Çalışmaları ,Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi temsilcileri başta olmak üzere, üniversitelerin akademisyen, üretici sanayici, ihracatçı sivil toplum kuruluşları ve sektörün tüm paydaşlarının katkıları ile katılımcı bir yaklaşımla yürütüldüğünü, ardından tarım ve orman Bakanlığının ilgili bilimleriyle birlikte kanun teklifi haline getirildiğini söyledi.
Çay üretiminden,
tüketimin tüm aşamaların bilimsel ve hukuksal verileri düzenlenerek, Ülke ekonomisine katkının arttırılması ve Dünya piyasalarıyla rekabet edecek hale getirilmesini esas alındığını söylemişti.

Buraya kadar her şey normal, ancak başta Karadeniz’in ve Rize’nin sigortası olan ÇAYKUR‘u baypas edip, 210.000 üreticiyi ,Tekel oluşturan büyük sermaye gruplarına köle edecek skandal maddeleri ortaya çıkınca, başta çay üreticileri olmak üzere aklı selim düşünen bazı STK ve siyasi parti temsilcileri bu maddelere şiddetle karşı çıktılar..

Yaş çay fiyatını, Ulusal çay Konseyi belirleyecek skandal maddesini ortaya çıkmasının ardından, bütün Oklar borsa Başkanı Mehmet Erdoğan’a çevrilmişti!

Erdoğan dün akşam yaptığı açıklamada; “Ben hain değilim, bu skandal maddeden haberin yok diyerek iddiaları reddetti!

Ardından bugün de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi de aynı şekilde açıklama yaparak, bu skandal maddelerden haberi olmadığını, hazırladıkları tasarıya böyle böyle bir madde koymadıklarını söylediler..

ÇAY kanun tasarısının ertelemesinin ardından, şimdi gözler tasarıyı meclise sunan ,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı hayatı yazıcı ve diğer milletvekillerine çevrildi!

Bakalım onlarda nasıl bir açıklama yapacak ve topu kime atacaklar!

Çünkü geriye kendileri ve tarım Bakanlığı kaldı.
Her şeyi bir kenara bakalım ,2007 yılında eski ulusal çay Konseyi Başkanı Ali Bayramoğlu’nun hazırlayıp kamuoyuna sunduğu, ardından dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından gündemden düşürülen ÇAY kanun tasarısını,15 yıl sonra bu seferde ellerine yüzlerine bulaştırdılar..

Başbakanlar şehri Rize, metal yorgunu idareci ve siyasetçiler yüzünden bir türlü makus talihini yenememiştir..

Osman Köseoğlu

aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş