Hükümet Asgari Ücretliye Cömert Davranırken,Emekli’ye Neden Cimri ?

EMEKLİLER GÜNÜ!!! MİLYONLARCA EMEKLİ AÇLIK SINIRINDA MAAŞ ALIRKEN,EMEKLİ MILLETVEKİLİ MAAŞLARI 27 bin 129 TL’ye yükseldi!! 30 Haziran Emekliler Günü olarak kutlanıyor.. 25 yılı ÇAYKUR’da olmak üzere, 35 yıl çalışıp emek..

Son Güncelleme: Whatsapp

EMEKLİLER GÜNÜ!!!

MİLYONLARCA EMEKLİ AÇLIK SINIRINDA MAAŞ ALIRKEN,EMEKLİ MILLETVEKİLİ MAAŞLARI 27 bin 129 TL’ye yükseldi!!

30 Haziran Emekliler Günü olarak kutlanıyor..

25 yılı ÇAYKUR’da olmak üzere, 35 yıl çalışıp emek sarf eden ve nihayetinde 2020’nin Temmuz ayında emekli olan bir vatandaş olarak,2 yıl içerisinde reel olarak milyonlarca emekli gibi, %100 oranında fakirleşen bir kitleyiz..

Türkiye’de 8 milyon 615.000 işçi emeklisi, 2 milyon 718.000 esnaf emeklisi ve 2 milyon 389.000 memur emeklisi olmak üzere, toplam 13 milyon 722 bin emekli mevcut.

Milyonlarca emeklinin % 70’i açlık sınırı altında emekli maaşı alırken,
Yüzde 20-25’i de hemen onun üzerinde maaş almaktadır.
TÜRK İŞ’in yaptığı açıklamaya göre, açlık sınırı 6.391TL, yoksulluk sınırı ise 20.000 TL’ye dayandı!

Ancak çeşitli nedenlerle en yakınlarımızla dahi kırgın olduğumuz ,hatta konuşmadığımız yok, Ak Parti’ymiş CHP imiş, MHP’li dediğimiz, her türlü imkan ve konfora sahibi olan Milletvekili maaşı bugün 56.000 TL’ye çıkarken, bir çok kişiyle ideolojik ortamda Vatan Bayrak aşkıyla tartışıp, gidip tıpış tıpış oy verdiğimiz ve sonrasında bizim oylarımızla emekli olan milletvekilli maaşları ise, 27.000 TL’ye yükseldi!

Dünde Cumhuriyet tarihinde ilk kez ,Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı yüzünden asgari ücrete 2. kez yüzde 30 zam yapılarak net 5.550 TL’ye yükseldi..

Dün TBMM verilen Kanun teklifi ile emekli maaşlarının alt sınırı da yeniden düzenlendi. Buna göre; yaşlılık, malullük, ölüm aylığı alan emeklilere ve hak sahiplerine dosya bazında 2 bin 500 lira olarak öngörülen aylık asgari ödeme tutarı 3 bin 500 liraya yükseltilecek..

9000 bin iş gücüyle(bağkur) emekli olan bir vatandaşa 3500 TL emekli aylığı bağlamak, hangi akla ve mantığa sığar, milyonlarca emekli açlık sınırı altında emekli maaşı alırken ,Asgari ücret zammını zafer olarak lanse etmek düşündürücü değil mi?

Neden ayni cömertlik milyonlarca emekliden esirgeniyor? cevabı çok basit, Asgari ücreti genel anlamda ödeyen iş veren kesimi yani vatandaş olurken, emekli zammın devlet ödüyor .!

Yılbaşında asgari ücret 4250 TL çıktığında, Başta Rize‘de olmak üzere, bir çok market, işyeri sahibi personel indirimine giderek binlerce kişi işsiz kalmıştı. Aynı akıbet şimdi de yaşanacak..

Çünkü bir asgari ücretlinin işverene maliyeti yaklaşık 8000 TL’ye yükseldi.

35 yıl çalışıp kamudan ÇAYKUR‘dan emekli olan, Rize basınında aktuel53 ve rizevizyon imtiyaz sahibi olarak, bu kapitalist çarpık düzeni şiddetle kınıyor ve reddediyorum..

Siyasi partiler sadece birer figürandır, iş kendilerine geldi mi hepsinin dini aynıdır!
Çünkü paranın dini imanı olmaz!

Osman Köseoğlu

aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş