İSRAİL KANLI TERÖR KARAKOLUDUR

  Ziya Gündüz Filistinli Müslümanlar, dünya Müslümanları adına, İslam’ın izzeti için çok büyük bir mücadele veriyor, asrın en büyük terör şebekesi olan İsrailli teröristlere karşı. Filistin, Kudüs, Mescid-i Aksa sadece..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Ziya Gündüz

Filistinli Müslümanlar, dünya Müslümanları adına, İslam’ın izzeti için çok büyük bir mücadele veriyor, asrın en büyük terör şebekesi olan İsrailli teröristlere karşı. Filistin, Kudüs, Mescid-i Aksa sadece Filistinli Müslümanların meselesi değildir. Aksa davası, bütün Müslümanların onurlu davasıdır. Hamas, Müslümanların izzetini temsil eden yiğit bir harekettir. Onlar şunu çok iyi biliyor; kıyama kalksalar da ölecekler, kalkmasalar da ölecekler. İsrailli teröristler, hiçbir Müslümana acımazlar. Onlara göre kutsal olan sadece kendileridir. Diğer bütün insanlar, Yahudilerin kölesidir.
Şunu unutmayalım ki, Mescid-i Aksa’nın kutsallığı bizzat Kur’an’dan gelmektedir. Allah (c.c.) Kur’an’da şöyle buyurmaktadır:
“Bir gece kendisine, yarattığımız harikalardan (evrenin işleyiş kanunlarından) bir kısmını gösterelim diye kulu Muhammed’i Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah’ın şanı yücedir (her türlü eksiklikten uzaktır). O, her şeyi işiten ve görendir.” (İsra/1)
Kutsal olan bir belde, bir mekân insanın namusu gibidir. Dolaysıyla Mescid-i Aksa bütün Müslümanların namusudur. Dünya Müslümanlarının kalbinde ve gündeminde her zaman Filistin meselesi olmalıdır. Bakın İsrailli teröristlerin hedefinde Irak, Suriye, İran, Lübnan ve Türkiye vardır. Yani eğer bugün Hamas’ı ortadan kaldırdıklarında sıra bu ülkelere gelecektir. Çünkü İsrailli teröristler, Mısır ırmağından Fırat Nehri’ne kadar olan toprakların kendilerine ait olduklarını iddia etmektedirler. Yahudi kendi menfaati için bütün dünyayı ateşe verir. İsrailli teröristlerden merhamet beklemek, celladına âşık olmak gibi bir şeydir.
İsrailli teröristlere karşı; susmak, sesiz kalmak, görmezden gelmek, bu bir İsrail / Arap savaşıdır demek, çözüm değildir. Terörist İsrail insanları kendisine köle yapmadığı müddetçe, Fırat’a kadar olan toprakları kendi egemenliğine almadıkça, şiddetten, barbarlıktan, çocukları, kadınları, yaşlıları, gençleri öldürmekten vazgeçemeyecektir.
Bugün terör devleti İsrail, “BM’ye bildirimde bulunan İsrail, sivillerin 24 saat içerisinde güneye kaydırılmasını istedi. İsrail ordusu Gazze’nin kuzeyindeki Filistinlilerin bölgeden ayrılmasını istedi. İsrail ordusu, kara birliklerinin Gazze’ye baskınlar düzenlediğini duyurdu. Terör devletinin sözde başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’a sert bir darbe vuruyoruz ama bu yalnızca başlangıç” dedi.
İsrailli teröristler, kendince burada sivilleri düşünüyoruz demeye çalışıyor, ama biz biliyoruz ki ne çocuklar, ne siviller, bu kan sevicilerinin umrunda değildir. İsrail’in tarihi, kanlı bir tarihtir. İsrail eli kanlı bir terör şebekesidir. Bugün bunları Filistinli Müslümanlara söylüyorlar, yarın başka Müslümanlara da söyleyeceklerdir.
Yeryüzü Müslümanları özgür bir dünyada yaşamak istiyorlarsa, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmalıdırlar. Kutsal olan mekânlarımız sadece orada yaşayan Müslümanların sorumluluğunda değildir, hepimizin sorumluluğundadır. Dünya Müslümanları olarak Kur’an bilinci ile hareket ederek, İslam tarihinde olduğu gibi, bugünde onurlu bir şekilde Müslümanca mücadele etmeliyiz. Kur’an ve Sünnet bize nasıl bir mücadele yapmamız gerektiğinin yol haritasını çizmektedir.
Allah’ın izniyle mutlaka bir gün; Kudüs, Mescid-i Aksa, Filistin özgür olacaktır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş