Reisin memleketi Rize’de skandal !

13 yıldan beri GAP’a Entegre Olacak Transit yol ,neden bitirilmiyor ? 2011 yılında büyük bir heyecan ve coşkuyla kamuoyuna duyurulup kısa sürede bitirilmesi planlanan Derepazarı Kendirli İkizdere Transit yolu ,aradan..

Son Güncelleme: Whatsapp

13 yıldan beri GAP’a Entegre Olacak Transit yol ,neden bitirilmiyor ?
2011 yılında büyük bir heyecan ve coşkuyla kamuoyuna duyurulup kısa sürede bitirilmesi planlanan Derepazarı Kendirli İkizdere Transit yolu ,aradan geçen 13 yıla rağmen hala bitmediği gibi ,Dere pazarı yönünden ise hiç başlamadı..

2011 yılında dönemin AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal, il başkan yardımcılarından Alaattin Serdar ve diğer partililer tarafından Kendirli güzergahında büyük bir törenle ilk kazma vurularak yapımına başlanmıştı..
Kendirli’nin çıkış noktası Şantiyeden Kendirli istikametinde eski yol güzergahı dediğimiz 3 kilometrelik yol, bu süre zarfında kısmen yapımına başlandı.

Ancak bazı istimlak sorunları nedeniyle yaklaşık 2-3 yıl gecikme oldu..

Geçen yıl aktuel53’te yapmış olduğumuz yerel ve Ulusal Haber sonrasında apar topar Şantiyeden Kendirli istikametine bitmeyen yol, kısa sürede bitirilip 3 kilometrelik yol güzergahı tamamlandı..
Ancak Derepazarı istikametinden ise yaklaşık 10 yıl önce başlayıp Bazı yerlerde duvarlar yapılıp, 500 metre  civarında bir çalışma yapıldıktan sonra yine çalışmalar durduruldu..

Bu konuyla ilgili çok sayıda yerel ve Ulusal haber yaparak  kamuoyunu bilgilendirdik..
Geçen bu süre zarfında Türkiye’nin ve Dünya’nın en önemli projelerinden, 136 yıllık Hayal Ovit Tüneli yapılıp ulaşıma açıldı .

Deniz üzerine Dünya’nın 3 havalimanı olan Rize Artvin havaalanı açıldı .

Zigana Tüneli bitti,Salarha tüneli  bitti, İyidere Lojistik daha birçok proje bitti bitme aşamasına gelmesine rağmen, ne hikmetse ,13 yıl önce başlayan Derepazarı Kendirli İkizdere Ovit yolunu GAP’a bağlayacak bu önemli Transit yolu hala skandal bir şekilde bitmedi..
AK Parti İl Başkanı İshak Alim ,her basınla buluşmasında konuyu dile getirdiğimizden dolayı ,geçen yıl gerek Alim ve gerek milletvekili Muhammed Avcı ,Derepazarı’nın  ilk başlangıç yerine giderek iki üç fotoğrafla birlikte projenin değiştirildiğini ,Derepazarı ÇAYKUR  çay fabrikasının yerinde kalacağını ve sağ taraftan kısa sürede başlayacağım müjdesini verdi!

Ancak aradan yine kaç ay geçmesine rağmen ne bir çalışma var ne bir hareket gördük..

Herkes biliyor ki; bir yerde lobi üstünlüğün varsa ,siyaset üstünlüğü varsa orada sesin çıkıyor işlerin takip ediliyor işler yapılıyor..

Rize’nin Batı bölgesini oluşturan Derepazarı ,İyidere ,Kalkandere İkizdere ,Kendirli, orta pazar Pehlivan taşı bölgesi yaklaşık 50 yıldan beri Rize siyaseti ve bürokrasisinde yok sayılmıştır..

Bugün Rize siyaseti ve bürokrasisi, hangi lobinin etkisi altında faaliyet gösterdiğini Rize’de bilmeyen yoktur !

Haliyle bizim Bölgemizdeki çalışmaları hiçbir bürokrat takip etmediği gibi,metal yorgunu siyasilerde takip etmiyor..

Bugün, daha önce olduğu gibi yine Derepazarı’nın başlangıç yerine giderek, bu skandalı Rize ve Türkiye kamuoyuna duyurduk.

Umarım kısa bir süre sonra bu önemli Transit yol başlar ve yüzlerce yerleşim alanı bu güzel projeden faydalanır.

Bu projenin yapılmayıp durdurulduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bildiğini zannetmiyorum..

Bu yolun 13 yıldan beri yapılmayıp bu şekilde Rezalet bir durumda olduğunu bilse inanıyorum ki, Rize’deki siyasilerin ve bürokratların kulağını çekecektir..

Bugüne kadar bu bölgemiz, bir çok alanda Rize siyaseti ve bürokrasisinde mağdur edildi ..

Ama şunu herkes bilsin ki ,Rize’nin Batı bölgesini yok sayan zihniyet kaybetmeye mahkûmdur..

Osman Köseoğlu

16 Ocak 2023

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş