RİZE’DE DEMOKRASİ İÇİN MUHALEFET LAZIM

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle Demokrasi ve Muhalefet birbirinden ayrılmaz iki argüman. AKP’nin 20 yıl aşkın iktidarında Rize’den muhalefet milletvekili olarak bir dönem Bağımsız Milletvekilimiz merhum Başbakan Mesut Yılmaz vardı. Şimdide..

Son Güncelleme: Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

Demokrasi ve Muhalefet birbirinden ayrılmaz iki argüman.
AKP’nin 20 yıl aşkın iktidarında Rize’den muhalefet milletvekili olarak bir dönem Bağımsız Milletvekilimiz merhum Başbakan Mesut Yılmaz vardı.

Şimdide 46 yıl sonra Milletvekili çıkarma başarısını gösteren CHP’nin Milletvekili Tahsin Ocaklı var.

Muhalefet yakıp yıkmadan iktidarın eksiklerini söyleyen olmalı.
Son yıllarda Rize’de sanki her şey dört dörtlük, güllük gülistanlık, bir eksiğimiz yok gibi muhalefetten Milletvekili olmadığı için sesimiz duyan yoktu.
İktidarın seçilmiş Rize milletvekilleri Genel Başkanlarının korkusundan olsa gerek birçok konuda Genel Başkanlarına konuyu iletemediler kanısındayım.
Zira iletemedikleri veya görüştürülmedikleri için kurucu İl Başkanı ve 2,5 dönem Milletvekilliği yapan Hasan Karal partisinden istifa ederek kopmuştu.
Rize’de her şey mükemmel mi?
2018 yılında Cumhurbaşkanı hizmete açtı ama yolu olmayan bir yeri Cumhurbaşkanına iletemeyen iktidar sahiplerinin yapamadığını Rize CHP Milletvekili Tahsin Ocaklı yaptı.
Ovit Tünelinin Rize tarafındaki yolundan bahsediyorum.
Cumhurbaşkanı tüneli bizzat katıldığı törenle 2018 de trafiğe açtı yolunu atanmış Ulaştırma Bakanları bugüne kadar yapmadı.
Yapılmayan yol konusunu Meclise taşıyarak atanmış Ulaştırma Bakanına cevaplaması için soru önergesi veren CHP Milletvekili Sn. Tahsin Ocaklı’yı kutluyor tebrik ediyorum. Aslında görevini yaptı.
Muhalefet demokrasi için gereklidir.
AKP zihniyeti her ne kadar tahammül edemese de muhalefetsiz demokrasinin olmayacağını biliyoruz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş