Rize’de En Son Konuşacak Sensin Ahlak Yoksunu !

Her şey 2012 yılından sonra başladı, bilgi ve birikimlerimin artık halkın yararına topluma faydalı olmak için hayata geçirdiğim de bütün saldırılar o zaman başlamıştı ! İlk kez 2012 yılında imtiyaz..

Son Güncelleme: Whatsapp

Her şey 2012 yılından sonra başladı, bilgi ve birikimlerimin artık halkın yararına topluma faydalı olmak için hayata geçirdiğim de bütün saldırılar o zaman başlamıştı !

İlk kez 2012 yılında imtiyaz sahibi olduğum  rizevizyon.com haber partalımızla sessiz çoğunluğun sesi olan sitemizin yayın hayatına başlamasından sonra gelişti.

Rize’de kurmuş oldukları bir rant çarkı ve kartel düzenine karşı gelip kendi imkanlarımızla hiçbir maddi menfaat düşünmeden kültürel, Spor genel her türlü haber akışında Rize’de yeni bir ivme getirip özellikle ÇAYKUR camiasına insanlara faydalı olduğumuzda birilerini uykuları kaçmaya başladı !

Saldırılar 2015 yılında 15 Temmuz Darbesinden kısa bir süre önce ÇAYKUR da çalıştığım dönemde başladı. Onların rant düzenine  çomak sokmuş olacakmışım ki ,ilk kez dönemin Genel Müdürü Sütlüoğlu’na yapmış oldukları şikayetler sonucunda bir kumpasla karşı karşıya kaldık!

Hatta o dönem bizi küçük görme adına ÇAYKUR’un bekçisi diye adımıza köşe yazıları dahi yazıldı, ama sabrettik sustuk halkın yararına elimizden gelen bütün çabayı gösterdik.

O dönem yapılan saldırılara her ne kadar misli ile cevap veremezsek de, yine de kendimizi her platformda savunduk. Rize yerel basınında maddi anlamda bir kazancımız olmasa da, manevi anlamda itibar gördük kendimize bir yer edindik, ancak bu bile bu kartelcileri rahatsız etti.

Çünkü artık rahat at oynatamayacaklarını almamış olacaklar ne ki, siyasi partilerin STK ların özel davetlerine kahvaltılara basın toplantılarına çağrılmamıza dahi tahammül edemediler bizleri küçük görüp yok saydılar.

Bu fosillerin Rize’de ne haltlar yediğini bilmeyen yok, özellikle Sütlüoğlu döneminde ÇAYKUR’dan bugünün parasıyla Milyonlar vurduklarını ben o dönem ÇAYKUR’un bir  personel olarak bildiğim gibi, Rize basın camiasında da bilmeyen yoktu.

ÇAYKUR’un Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ÇAYKUR çayını sözde tanıtım  projesi adı altında 3-4 foto ile birlikte  dönemin parasıyla 90- 100 bin TL arasında 3-4 proje yaptıklarını biliyoruz. O gün aldıkları para bugünkü para ile yaklaşık eski parayla 1 milyon civarındaydı..

Kimin parası, tüyü bitmemiş yetimlerin parası Rize halkının parası!  Bereket versin ki ÇAYKUR eski genel müdürü Sütlüoğlu görevden alınınca bunların yapacakları diğer  rant projeleri de iptal edildi.

Yine sponsorluğunu ÇAYKUR’un yaptığı bağlı bulundukları cemiyetin ilk kez organize ettiği, Rize’nin Oscarları ödül töreni fiyasko ile sonuçlandı!

Rize’de ilk kez düzenlenen Sözde başarı ödül törenine çok sayıda bürokrat siyasetçi işadamı sivil toplum örgütü basın mensubu katıldı.

Ancak ödül töreninde ödüle layık görülen kişilerin tamamına yakını kendilerine bağlı kişilerin oldukları gözlerden kaçmadı. derler ya “Herkesin Bir Hesabı varsa Allah’ın bir Hesabı var” 2 Başbakan bir Cumhurbaşkanı çıkaran ,içine hapsolmuş bir türlü kabuğunu kıramayan metal yorgunu yöneticiler tarafından bir kasaba görünümünden bir türlü kendini çıkaramayan Rize’de (çok az sayıda kişiyi tenzih ederim) sıradan 53 kişiye böyle bir Oscar ödül töreni düzenlemek istendi.

Ancak sahneye çağrılıp bir işadamına ödül vermesi istenen Rize milletvekili Nusret Bayraktar, kendisine ödül verilmediğini görünce, geceyi protesto edip oradan ayrılmasının ardından ,diğer AK Partili milletvekilleri ve partililer de olay protesto edip oradan ayrıldılar ve gece büyük bir fiyasko ile sonuçlandı!

O dönem bu olayı protesto edip paylaşım yaptığımdan dolayı benim ÇAYKUR’da kalemim kırılmıştı! Hamdolsun sabrettik ve nihayetinde geçen yıl emekli olarak kaldığımız yerden daha büyük bir azimle ve yakın bir zamanda da kurmuş olduğumuz  www.aktel53.com  haber sitemizle de, Rize yere basınında aynı azim özveri ve heyecanla daha Kolektif pozitif düşünerek insanlara faydalı olmak için yolumuza koyulduk. Ancak saldırılar yine kendini göstermeye başladı.

Geçen bayramda yine isim verilmeden hakaret edilip yine köşe yazılarına muhatap olduk, ancak bardağı taşıran son  samla geçen günlerde meydana geldi. Sosyal medyada yapmış olduğum bir yorumda ÇAYKUR’dan almış oldukları bu büyük rant miktarını ilk kez açıkladığımda en büyük saldırılarla karşı karşıya kaldım hakarete uğradım..

Artık bu kartelci rantçı  Sütlüoğlu’nun prenslerine cevap vermek bir elzem oldu. Daha dün ofisinde baskına uğrayan bugün kalkıp bana ahlak dersi veremez !

Dün Oteli’nde baskın yiyip bugün ahlak bekçiliğine soyunma cesareti nereden buluyor ? ÇAYKUR’un çay çeşitlerinden sonra en stratejik ürünü olan, en etkin tanınan  Dünya’da ve Türkiye’de isim sahibi Didi markasının babası olduğunu söyleyenler kaç para bedelle bu isim hakkını devrettiler acaba !

İnsanların en temel Sevgi kaynaklarından biri insandır ,doğadır doğada yaşayan canlılardır. Bu canlıların içerisinde en çok Sevgi gösterdiğimiz kanatlı hayvanlardır.

Yeri geldiğinde bu kanatlı hayvanların sevgisini göstermek için onları elimize alırız .Bunların başında ise sevdiğimiz kuş geliyor, bu sevginin karşılığını bu akıllı kuşlar bazen çocuklarımız ders çalışırken ellerindeki kalemin ucuna konarak göstermiş olduğumuz sevginin karşılığını gösterirler.

Bu kuşlar o kadar akıllıdır ki, bazen kanatlarını çırparak akılsızca bilinçsizce kültürsüz davranış Sergileyenlere kanat kırarak” Hadi oradan hadi oradan sus  Korbakar “derler !

Kuşlar bile kimlerin ne kadar akılsız ahlak yoksunu olduklarını görebilme yetkisine sahiptirler.

(devamı gelecek)

Osman Köseoğlu

aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş