RİZEYİ SEÇİMDEN SEÇİME SEVENLER

  Seçim hürmetine olsa gerek Rize’yi sevenler öylesine artmış ki. Siyasete atılanlar başta olmak üzere Rize dışında yaşayan Rizeliler memleketlerini seçim arifesinde de olsa sevmeye başlamış. Konuşmalarında açıklamalarda görüyoruz ki..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Seçim hürmetine olsa gerek Rize’yi sevenler öylesine artmış ki.

Siyasete atılanlar başta olmak üzere Rize dışında yaşayan Rizeliler memleketlerini seçim arifesinde de olsa sevmeye başlamış.

Konuşmalarında açıklamalarda görüyoruz ki Rize sevdalıları gün be gün artıyor. Elini değil gövdesini Rize için Rize’nin altına koyacaklar mı ararsınız, dağı tepeyi çok sevenler mi sorarsınız ne ararsanız var.

Büyük şehirlerde tuzu kuru olanlar veya daha rahat emeklilik hayatı yaşamak isteyenler gelip Rize’den Milletvekili aday adayı olmak istiyor.

Aday olacaklara elbette bir şey demeye hakkımız yok. Demokrasi var, para var ise herkes istediği yerden aday olabilir. Rize’den de aday olması gayet normal.

Ortada etik olmayan bir durum var ki göz ardı ediliyor.

Rize’de yıllardır partilerinde bir nefer gibi çalışanlar hiçe sayılır gibi bir tarafa bırakılıp İstanbul, Ankara, İzmir veya başka bir şehirden gelip ben adayım beni seçin demek uygun mu?

Rize’de ikamet edenler partisinde hamallık etmiş, Partinin giderlerini sağdan soldan dilenerek karşılamış, sizlerin beş kuruş katkınız yardımınız olmamış, ama vekilliğe gelince ben Rize’yi çok seviyorum diye gökten inme veya birilerinin icazetiyle gelirseniz bu davranış partilerdeki insanları enayi yerine koyar.

Rize’yi seçim zamanı çok sevenler sel ’de, kar ’da olay yerinde, düğün ve cenazede niye cemaatte hiç görülmez.

Param var ben aday olurum diyenler elbette olacaktır.

Seçmene şirin gözükebilirsiniz ama partiye yıllarca emek veren insanlar var. Partinin kapısından içeri hiç girmeyen ben adayım diyorsa burada büyük anormallik var.

———

Atatürk ismi silindi

Son yıllarda dönüşüm yapılıyor diye birçok stadyum yıkıldı ve yenilendi. Yıkılanların birçoğu mevcut yerlerinde değil başka yerlerde yapıldı, Rize’de olduğu gibi.

Takip edebildiğim kadarıyla en son Elazığ Atatürk Stadyumuyla birlikte 11 tane stadyum miatları dolduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Yeniden yapmak için yıkma gayet normal.

Dikkat çeken yenileme bahanesiyle yıkılan Elazığ, Antalya, Afyon, Konya, Bursa, Sakarya, Antakya, Kayseri, Rize, Giresun ve Eskişehir’deki Stadyumların adı Atatürk Stadyumuydu.

Fakat yapılanların hiçbirinde Atatürk adı yok.

TC’nin ilk Cumhurbaşkanı büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk adının stadyumlardan silinmesi kime ne kazandırıyor.

Yıkarak yapılan stadyumlara Atatürk adının verilmemesi olumsuz tepkilerden başka ilgi görmüyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş