TOPLUMSAL CİNNETE DOĞRU!

Hızla artan olaylar nedeniyle “Devletin Çivisi Çıktı” diyenlerin sayısı hızla çoğalıyor. Bu ve benzeri sözlerin söylenmesi ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzun belirtisi. Öncelikle şunu belirtmeli; işi gücü olan, aile..

Son Güncelleme: Whatsapp

Hızla artan olaylar nedeniyle “Devletin Çivisi Çıktı” diyenlerin sayısı hızla çoğalıyor. Bu ve benzeri sözlerin söylenmesi ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzun belirtisi.
Öncelikle şunu belirtmeli; işi gücü olan, aile düzeni içerisinde yaşamını sürdüren insanlar şiddet gruplarından, mafyavari oluşumlardan uzak dururlar.
İşsiz, güçsüz genç insanlar ise suç örgütlerinin, uyuşturucu ticaretçilerinin, mafya düzeninin potansiyeli içerisinde yer alırlar. Devletin güvenlik tedbirleri, yasalar bu tür oluşumların önünü kesemez, hatta bunları kontrol edebilmek bile zamanla imkansız hale gelebilir.
Ekonomik ve sosyal düzen sağlıksız ise toplum düzenini sağlamak oldukça zordur.
Tüketim çılgınlığıyla birlikte artan işsizlik/gizli işsizlik toplum içinde pimi çekilmiş bir bomba gibidir.
Türkiye’de her geçen gün toplumsal denge daha da bozulmakta, toplum hızla kaotik bir yapının içerisine sürüklenmektedir..
Devlet aklı ise maalesef bu konulara eğilmekten git gide uzaklaşmaktadır. Bunu kolaylaştıran, zorunluluk gibi dayatan iç ve dış nedenlerin varlığı kuşkusuzdur ancak bu gerekçelere sığınarak toplumsal sorunların çözümü için yeterince çaba sarfetmemek hiçbir şekilde mazur görülemez.
Türkiye’yi küçük Amerika yapma sevdasının sonuçlarıyla karşı karşıyayız ve bu tablo böyle devam eder, kötü gidişatın farkına varılıp, gerekli tedbirler alınmazsa çok daha kötü günler bizi bekliyor demektir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş