TÜRKİYE BİZİ KISKANIYOR !

2 Başbakan bir Cumhurbaşkanı çıkaran, 30 yıldan beri Türk siyasetine damga vurmasına rağmen, beceriksiz siyasetçiler ve metal yorgunu bürokratlar yüzünden, bir türlü kabuğunu kıramayan yağmurun şehri çayın Başkenti Rize, bugün..

Son Güncelleme: Whatsapp

2 Başbakan bir Cumhurbaşkanı çıkaran, 30 yıldan beri Türk siyasetine damga vurmasına rağmen, beceriksiz siyasetçiler ve metal yorgunu bürokratlar yüzünden, bir türlü kabuğunu kıramayan yağmurun şehri çayın Başkenti Rize, bugün bir kasaba görünümünden bir türlü kendini kurtaramamıştır!

Rize’de akıllı düşünen akil insanların bizim gibi düşündüğüne inanıyorum..
Çay Çarşısı Rize için geç kalınmış bir olaydır, buna hemfikiriz..
Ancak herkesin malumu ,Rize’nin simgesi Atmaca ve çaydır!!
Çay bardağının Rize ile hiç bir ilgisi alakası kültürü ile yakından uzaktan benzerliği yoktur..
Kurulma aşamasında haber sitemizde yapmış olduğumuz haberde de belirttiğimiz gibi, bu çay bardağı kapitalist bir düşünce ile Kamufle edilmiş ,Rize halkına ekonomik kültür alanında hiçbir katkı sunmayacak, belli kişilere(baronlara) rant sağlayacak onlara hizmet edecek bir araçtır..

Nasıl oluyor da kentsel dönüşüm kapsamında hemen yanı başında Rize eski Belediye bloklarına 4-5 kat verip yatay biçimde imara izin verilip,birçok dükkan sahibi bina sahibi kısmen mağdur edilirken , Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın da bizzat üzerine durduğu bu yatay bina konusu varken, denize sıfır, kıyı kanununa, hangi kanunun varsa hepsine aykırı, 10 katlı bir Ucube bina bugün İnsanlara çok güzel şeymiş gibi allanıp pullanıp anlatılıp yıllar önce nasıl büyük bir hataya düşülüp yıllarda beri bunun sancılarını çekerken,
Deniz şehri RİZE’Yİ ikiye bölen ANAP döneminde yapılan (BERLİN DUVARI) Karadeniz sahil yolu bugün eleştiriliyor hatta kalkması gündemde gelirken, göreceksiniz çok yakın bir zamanda bu ucubenin de buradan kaldırılması gündeme gelip bunlara lanet okunacaktır..

Eğer çay bardağı Rize’yi temsil ediyorsa,o zaman Denizli’nin de simgesi horoz değil yumurta olması gerekiyor!
Bardakla sadece çay değil, suda içilir ayrı anda içilir içkide içilir!
Rizeli Türkiye’yi Dünya’yı yönetiyor ama, her nedense bir türlü Rize’yi Rizeliler yönetmedi, yönetmenlerine izin vermediler!!
İşte ondan dolayı Türkiye’de Başbakanlık Cumhurbaşkanlığı yapmış liderlerin illerinden 100 sene geride, hemen yanı başımızda Başbakan çıkaramamış ama mikro milliyetçiliği ve bürokratları yüzünden Türkiye’nin her alanına hakim Trabzon’dan 50 yıl geride
olmamız düşündürücü değil mi!
Bu projeyi hazırlayıp imza aşamasına getiren bir önceki dönem Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap ‘tır..
Bunun finansmanını da DOKA yapıyor bunun da altını çizelim.

Son yıllarda Rize Merkez’de yapılan bir çok proje halka sorulmayıp akil insanlara danışılmadan rant ve çıkar amaçlı düşünüldüğünden dolayı, bir kaç sene aradan geçmeden eleştiriler başlıyor sorunlar çıkıyor ve kaldırılması gündeme geliyor!!
Örnek olarak bugün sıkışık trafiğe sahip Rize merkezde sıkıştırılan Rize AVM, hemen yanında projede otopark olmasına rağmen otoparkı iptal edilip bugün müftü Mahallesini allak bullak eden Rize Emniyet müdürlüğü binası ve yukarıda söylediğimiz Karadeniz sahil yolu ve Vs….

Bu rezaletleri bu skandalları söylemek sorgulamak basının görevidir..Eleştirmeyen sorgulamayan basın değildir! ancak yandaştır.

Biz iyi şeyleri güzel hizmetleri alkışladığımız gibi,Kamu yararına halkın yararına olmayan, Baronlara hizmet edecek olayları,Rize halkına duyurmak demokrasinin dördüncü kuvveti basının görevidir!!

Osman Köseoğlu
www.aktuel53.com
www.rizevizyon.com

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş